Важные новости

Запоріжці у вишиванках разом відзначили дуже душевне свято

На площі Маяковського відзначили День вишиванки

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає День вишиванки. У Запоріжжі останні роки у цей день відбувалася масова хода містян у вишиванках.

Багато запоріжців приходили на марш разом із дітками, які були також вдягнені у вишиванки, яку називають  «кодом нації», «ниткою, яка єднає усю країну».

День вишиванки

Сьогодні  вперше День вишиванки ми святкуємо в умовах широкомасштабної війни з росією. Тому зрозуміло, що з метою безпеки містян і гостей Запоріжжя масові заходи в обласному центрі не проводяться.

День вишиванки

Але патріотично налаштовані запоріжці все ж зібралися на площі Маяковського, щоб відзначити це душевне свято.

Олена Шевчук

— “Запорозькі берегині” щороку приходять у День вишиванки на площу Маяковського, — розповіла ГО “Запорозькі берегині” Олена Шевчук. — Ми разом співаємо Гімн України,  українські пісні, фотографуємось з  прапором.

Сьогодні ще й збирали гроші на потреби військових: Олена Шевчук — єдиний офіційний волонтер Запорізького військового госпіталю. В коробку з-під торту запоріжці кидали від 10 до 100 гривень.

День вишиванки

Зазвичай на такий захід Олена Шевчук приносить рушники, яких у неї вже зібралась ціла колекція. Зокрема, вона показала рушник, присвячений Запоріжжю.

День вишиванки

— В минулому році згадувала нашого відомого запорізького поета Петра Ребра, — розповідає Олена Шевчук. — Коли мені було років 18, він читав мої оповідання і казав: «Тобі, дівчинко, обов’язково потрібно писати. Але зараз твої оповідання занадто дорослі (а я писала про сенс життя, про жорстокість у сучасному світі), пиши щось дитяче».

панно

Чим я ставала дорослішою, тим мої опуси всє більше ставали казками — це якась таємниця. Але запорізького поета згадала з його великими і мудрими рядками: «Ні, ти не знаєш добре України, якщо на Запоріжжі не бував».

І так мені захотілося вишити цю емоцію від вірша на рушникові, що не втрималася і серед ночі зателефонувала такій же божевільній, як я, Ксенії Мороз. Моя ідея надихнула її на створення особливого малюнка, де кожен візерунок — це вже символ і оберіг України і Запоріжжя.

День вишиванки

Уявіть собі: посередині велике сонце, українське інь і янь,- червоне і чорне. Тут багато квітів, птахів, калини, морських і дніпровських хвиль — все, без чого ми не уявляємо України, а значить, і Запоріжжя!

Цей рушник з 24 лютого ми не вишивали, бо кожна «Запорізька Берегиня» волонтерить і часу на вишивку не має. І коли в березні розгорнули рушник, то були просто збентежені: по краях він увесь був в червоних плямах… Саме там, де кордони Запорізької області.

Він так і залишиться з цими плямами, але зараз ми дуже активно його вишиваємо і віримо, що коли на рушнику заквітне все Запоріжжя — ворог піде геть. Бо наші українські традиції мають велику силу!

Ірина Соболєва

Останні дні знаковий рушник вишиває волонтер військового госпіталю Ірина Соболєва.

День вишиванки

Олена Шевчук також принесла і показала дівчатам старовинний рушник, якому більше 150 років, який їй подарувала поважних років запоріжанка.Це частина старовинного рушника. Друга його частина знаходиться у Хмельницькому, у подруги жительки Запоріжжя.

День вишиванки

Патріотично налаштовані містяни поспівали пісень, продегустували піцу “Код Перемоги” і роз’їхались по домівках.

Фото Олександра Прилепи

Читайте також: У Запоріжжі презентували велику піцу «Код Перемоги»

Читайте наші новини на сайті zprz.city

День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки
День вишиванки

Сообщение Запоріжці у вишиванках разом відзначили дуже душевне свято появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizhtsi-u-vishivankah-razom-vidznachili-duzhe-dushevne-svyato

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top