Запоріжці відзначити World Cleanup Day суботниками: і прибрали, і подарунки отримали — фото

Учасники суботників отримали корисні подарунки

У Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» сьогодні, 18 вересня, суботники біля під’їздів своїх будинків провели мешканці Хортицького району Запоріжжя. Мешканці будинків 8 та 10 по бул. Будівельників долучилися до акції «Чистий двір» громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя».

Погода сприяла проведенню господарських робіт на вулиці, тому на роботи з впорядкування зібралося чимало людей. Мешканці будинку 10, якому понад 30 років, вирішили пофарбувати двері до технічних приміщень, фасади під’їздів, а також газову трубу.

Учасники суботників отримали корисні подарунки

— Ми багато чули про «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя», який турбується про мешканців Запоріжжя, які докладають своїх зусиль до покращення стану свого дому та території навколо нього. Ми теж вирішили взяти участь в акції й дуже раді, що потрапили до списку щасливих будинків. Більшість мешканців будинку вирішили долучитися до суботника. Багато мешканців допомагають і в інші дні, не тільки під час суботників, — зазначила мешканка будинку, заступник голови ОСББ «Добробут-20» Тетяна Листопад.  — Нашому ОСББ тільки півтора року. Ми все взяли у свої руки. Дуже відчувається, що ми самі розпоряджаємося коштами на утримання будинку. Цього року ми утеплили труби гарячої води, що допоможе краще зберегти тепло.

Учасники суботників отримали корисні подарунки

Працююча пенсіонерка Валентина Откидич — одна з найактивніших учасниць суботнику.  Вона переконана, що благоустроєм будинку та території біля нього мають займатися мешканці, адже з чужого будинку ніхто не прийде і не наведе порядок.

— Я сьогодні фарбуватиму газову трубу, а ще приведемо до ладу вхід. Планів багато — головне встигнути все зробити. Було б бажання, — зазначила Валентина Олексіївна. — Навесні у нас дуже гарно — в нашому дворі безліч тюльпанів, гіацинтів,  усе цвіте. А ось влітку квітам заважають горіхи, що ростуть тут.

Учасники суботників отримали корисні подарунки

Голова правління ОСББ «Добробут-20» Лідія Марченко зазначає, що реалізовувати усі проєкти вдається лише завдяки гарній команді однодумців — мешканців будинку. Фарбу та необхідний інвентар для суботника частково придбали за кошти мешканців ОСББ, решту ініціативним запоріжцям надає в подарунок «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя».

— У програму «Зеленого Центру Метінвест Запоріжжя» «Чистий двір» ми потрапили в останній день набору учасників. Жодного разу участі у програмі не брали, але сподіваємось, що це не перший, та не останній наш спільний проєкт, — впевнена Лідія Михайлівна. — Я бачила у Facebook різні проєкти, реалізовані «Зеленим Центром Метінвест Запоріжжя» та ОСББ. Більш масштабні — коли тротуари біля під’їздів викладають плиткою. Для нас, як молодого ОСББ, цінна кожна допомога — і фарба, і миючі засоби, і інший інвентар, який нам надає «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя».

За її словами, серед найближчих планів з робіт на прибудинковій території — кронування алергенних дерев, від цвітіння яких страждають мешканці дому, влаштування відмостки біля двох під’їздів.

Учасники суботників отримали корисні подарунки

Голова ОСББ «Машинобудівник — 25», що на бул. Будівельників, 8, Наталя Вюнікова зазначила, що на суботник «Чистий двір» громадська спілка «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» виділила мешканцям дому фарбу, перчатки та інших робочий інвентар для наведення порядку в домі та біля нього.

—  Ми сьогодні обідрали стару фарбу з фасадів під’їздів, будемо штукатурити, а потім вже фарбувати, — розповіла Наталія Андріївна. — Про акцію «Чистий двір» дізналися від сусіднього ОСББ. Ми дуже раді, що потрапили до програми. Ми дякуємо Метінвесту за цю потрібну акцію, будемо й надалі брати участь у таких суботниках.

Учасники суботників отримали корисні подарунки

Мешканка дому Лариса Олександрівна Жукова каже, що разом з сусідами вийшла у гарному настрої привести до ладу будинок та свій під’їзд. Для цього навіть увімкнули приємну музику з вікна з квартири.

— Проєкт «Чистий двір» стартував у червні цього року. Сьогодні символічно, у Всесвітній день прибирання, ми завершуємо проєкт «Чистий двір». З червня до вересня ми охопили проєктом 50 адрес, на яких активно долучилися та взяли участь у проєкті близько трьох тисяч запоріжців. Вони навели порядок біля своїх будинків, відновили МАФи, озеленили прибудинкові території, — зазначив спеціаліст відділу управління проєктами громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» Ярослав Грошев. — Сьогодні ми надали учасникам суботників фарбу, миючі засоби, витратні матеріали — все, що необхідно для прибирання. А також «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» кожному учаснику суботника подарував приквартирний килимок.

Учасники суботників отримали корисні подарунки

Читайте также: Для Запоріжжя виростять п’ять тисяч дерев

Фото автораСообщение Запоріжці відзначити World Cleanup Day суботниками: і прибрали, і подарунки отримали — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/foto/zaporizhtsi-vidznachiti-world-cleanup-day-subotnikami-i-pribrali-i-podarunki-otrimali-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top