Важкохворі запоріжці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть подати попередню заявку на Програму медичної евакуації.
Для цього на сайті Міністерства охорони здоров’я України в розділі «Опитування» слід заповнити анкету.
Заповнити анкету можна за посиланням https://bit.ly/3vhf0Po.
Після цього слід очікувати на зворотній зв’язок.
Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, кожен випадок евакуації розглядається спеціалістами окремо. Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів, МОЗ забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами.
Транспортування та лікування українських громадян у рамках програми медевакуації фінансується міжнародними організаціями, а також країнами, що приймають українців.
Громадяни України, які перетнули кордон після 24.02.2022 року в пошуку прихистку від війни та отримали у цих країнах статус біженців/тимчасового захисту, мають право на безоплатну медичну допомогу на рівні з громадянами цієї країни. За посиланням можна дізнатися більш детально про медичну допомогу в окремих країнах.
Якщо ж пацієнт лікується в Україні, то видатки на лікування фінансує Національна служба здоров’я України в межах Програми медичних гарантій.
Загалом завдяки міжнародній підтримці та взаємодії з партнерами МОЗ вдалося евакуювати вже понад 1 200 українців.
Ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації можна за посиланням https://bit.ly/3OzhYpc
Нагадаємо, у Запоріжжі поліція припинила роботу шахрайського call-центру з щомісячним прибутком у 1,5 мільйона. Оперативники поліції провели санкціонований обшук офісного приміщення в центрі міста. Встановили та опитали 30 працівників, які на момент слідчих заходів перебували у приміщенні.
Викрили правоохоронці і шахрайську схему, за якою працювали зловмисники. Оператори call-центру телефонували клієнту нібито від імені працівника служби безпеки банку і повідомляли про виявлені шахрайські дії на карткових рахунках, загрозу блокування картки, після чого пропонували пройти верифікацію та здійснити інші дії з банківською карткою. Далі випитували фінансові дані та іншу конфіденційну інформацію, зокрема СVV та пін-коди банківських карт, авторизаційні дані до онлайн-банкінгу.
Отримавши необхідну інформацію, шахраї переказували гроші на підконтрольні рахунки, оформлені на третіх осіб. Таким чином середній щомісячний прибуток від злочинних оборудок центру становив понад 1,5 мільйона гривень.
Читайте також: На Запоріжжі бійці ЗСУ ліквідували кадирівського гауляйтера
Источник: https://forpost.media/vijna/zaporizhtsi-iaki-otrymaly-travmy-vnaslidok-viyny-mozhut-podaty-poperedniu-zaiavku-na-prohramu-medychnoi-evakuatsii.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook