Запоріжців попереджають про шахрайську схему з таксі: як не дати себе ошукати

Шахраї в Україні згадали стару схему обману. Щодня на неї трапляється дедалі більше українців. Пасажирів розводять на таксі.

Шахраї дзвонять на мобілку українцям та представляються оператором служби таксі або водієм.

Потім шахраї просять назвати код підтвердження, що має прийти на телефон. І той, хто повідомить цю інформацію, може позбутися грошей.

Схема працює так: таксист каже, що помилився номером і відправив код не туди. І українців просять продиктувати цифри, які прийшли на телефон.

З іншого смартфона шахраї завантажують програму з платіжною системою та вводять чужий номер телефону. Повідомлення з кодом активації, відповідно, надходить на номер того чи іншого українця. Якщо дати аферистові цей код, він отримає доступ до облікового запису, до якого прив’язана банківська картка та номер мобільного.

Правоохоронці рекомендують надавати перевагу на вулиці мобільному інтернету, а не загальнодоступним мережам.

Також українцям не радять здійснювати банківські операції, коли гаджет підключено до спільної мережі.

У прес-службі МВС України просять не використовувати Wi-Fi, який потрібно авторизувати за номером телефону, електронною поштою або через соціальні мережі; вимкнути опцію загального доступу до файлів; заборонити виявлення свого девайсу іншими користувачами мережі; вимкнути опцію автоматичного підключення до відкритої мережі; використовувати VPN під час підключення до Wi-Fi; не реєструватися на нових ресурсах під час використання невідомої мережі.

Читайте також: На Запоріжжі сімейна пара побила поліцейських

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/glavnoe/zaporizhtsiv-poperedzhaiut-pro-shakhraysku-skhemu-z-taksi-iak-ne-daty-sebe-oshukaty.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top