Запоріжців попереджують про нові методи обману людей

Після початку відкритого російського вторгнення в Україну шахраї почали використовувати нові методи обману людей. На жаль, багато випадків зареєстровано й у Запоріжжі.

Найпоширеніші види шахрайських «інновацій»:

— Переселенцям пропонують оренду житла у безпечних регіонах або можливість евакуації. При цьому просять внести передоплату на картку, а після отримання грошей зникають.

— Розсилка фейкових SMS-повідомлень про грошову допомогу: «Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…». Далі йде посилання. За цим посиланням переходити не можна.

— Фейкові оголошення про збір коштів на лікування дітей, які постраждали від військової агресії. Для цього навіть створюються шахрайські сайти, схожі з сайтами справжніх благодійних фондів.

— Злам сторінок у соцмережах і збір від імені власників коштів на амуніцію для себе особисто у зв’язку з відправленням на фронт.

— Оголошення про продаж бронежилетів та інших спеціальних товарів для військових. Отримавши передоплату шахраї зникають. Також є випадки поставки неякісних бронежилетів та іншої амуніції.

Довіряйте лише перевіреній інформації! Про випадки шахрайства інформуйте Департамент кіберполіції за адресою електронної пошти callcenter@cyberpolice.gov.ua

Як вже повідомляв «Форпост», у Запоріжжі кіберполіція викрила молодика у шахрайстві під виглядом надання послуг перевезення за кордон.

Правоохоронцями встановлено, що 20-річний мешканець Запоріжжя, користуючись ситуацією в країні, пропонував людям безпечні перевезення з території України за кордон. З бажаючими виїхати він спілкувався у месенждері Viber, пояснював, що для цього їм потрібно в якості передплати відправити грошові кошти у сумі 1500 грн.

Для цього фігурант заздалегідь підготовив банківську картку, оформлену на іншу людину, на яку потерпілі відправляли частину грошових коштів. Після того, як шахрай отримував гроші на свою картку, з усіма потерпілими переривав зв’язок. На теперішній час встановлено, що зловмисник у такий спосіб ошукав п’ять громадян.

Источник: https://forpost.media/vijna/zaporizhtsiv-poperedzhuiut-pro-novi-metody-obmanu-liudey.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top