Запоріжцям нагадують про штрафи за підробку «ковід»-документів: як можуть покарати

У Запорізькій області тривають перевірки транспорту та громадських закладів, аби виявити порушників карантинних норм. Кожен, хто пройшов вакцинацію, повинен мати COVID-сертифікат.

Цей документ можна також отримати у цифровому форматі у застосунку «Дія». Термін придатності COVID-сертифікатів може відрізнятись відповідно до медичних даних. Зокрема, «зелений» документ свідчить про повну вакцинацію і чинний 365 днів, «жовтий» — про отримання однієї дози дводозної антиковідної вакцини, який чинний 120 днів.

Запоріжцям розповідають, що перевірка сертифікату/свідоцтва про щеплення не є порушенням закону і не розкриває медичну таємницю, адже ці документи не містять інформацію про жоден діагноз. Проте норма про наявність документу щодо вакцинації не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.

Підробка свідоцтв та сертифікатів про вакцинацію – це злочин, за який передбачено покарання:

за виготовлення і збут – від штрафу 17 тис грн до 5 років позбавлення волі;

за використання підроблених довідок чи сертифікатів від штрафу 850 грн до 2 років обмеження волі;

за внесення до електронних баз даних МОЗ неправдивої інформації щодо вакцинації від 34 тис до 68 тис грн або виправні роботи на строк до 2 років. Якщо неодноразово – позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, повідомляє Департамент культури та інформаційної політики ОДА.

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizhtsiam-nahaduiut-pro-shtrafy-za-pidrobku-kovid-dokumentiv-iak-mozhut-pokaraty.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top