Як повідомили в облдержадміністрації, наразі по всій Україні доступні вакцини від COVID-19 трьох типів: мРНК (Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna), векторна (AstraZeneca) й інактивована (СoronaVac від Sinovac Biotech) вакцини.
Кожна з цих вакцин пройшла всі необхідні етапи клінічних досліджень та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
“Усі вакцини знайомлять наш організм зі збудником інфекції та вчать боротися з ним. Вакцини містять у собі вбитий вірус, його частинку або інструкцію з протидії вірусу, які не можуть спричинити захворювання. Після потрапляння в організм вакцини, імунна система розпізнає ці складові як “чужі” та починає виробляти антитіла та Т-клітини до вірусу. А ось коли в наш уже вакцинований організм потрапляє справжній вірус, то антитіла та Т-клітини дуже швидко нейтралізують інфекцію, тому людина не захворює або хворіє без ускладнень”, – розповідає лікар-інфекціоніст Центральної міської лікарні м. Рівне Олег Степчин.
Перш ніж отримати дозвіл на використання, усі вакцини підлягають дуже суворому тестуванню та перевіркам на безпеку. У клінічних дослідженнях, які відбуваються у три етапи, беруть участь тисячі, а подекуди й десятки тисяч людей, щоби зробити висновок, що вакцина безпечна.
Раніше етапи відбувались почергово, тому дослідження і займало багато років. Зараз, завдяки безпрецедентним фінансовим інвестиціям та науковому співробітництву, деякі етапи наукових досліджень і розробок здійснювали паралельно. При цьому дотримувались строгих клінічних стандартів. Тому прискорена розробка безпечних вакцин і стала можливою.
“Вакцини від COVID-19 розробили менш ніж за рік. Але технології, які використовували для них, існували вже декілька десятків років. Так, першу інактивовану вакцину створили ще у 50-х роках, над векторними вакцинами працювали ще з 80-х, а над мРНК-вакцинами – з початку 90-х років. Тож у науковців було все готове для того, щоб швидко створити безпечну та ефективну вакцину від COVID-19. Зважаючи на досвід вакцинальної кампанії в Україні та світі, користь від щеплення значно переважає над ймовірними ризиками”, – наголошує директорка департаменту фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Башкатова.
Перелік та контакти пунктів та центрів вакцинації ви можете дізнатися за посиланням або за телефоном 0 800 60 20 19.
Джерело: ЗОДА
Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/
Источник: https://tv5.zp.ua/news/zaporizhcjam-pojasnili-jak-pracjujut-vakcini-vid-covid-19/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zaporizhcjam-pojasnili-jak-pracjujut-vakcini-vid-covid-19
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook