Запоріжцям розповіли, кому та навіщо робити бустерну дозу вакцини

В Україні дозволена бустерна доза вакцини проти коронавірусної хвороби для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років.

Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Як повідомляє прес-служба мерії, про нюанси бустерного щеплення розповіли в одному з пунктів вакцинації.

— Для бустерної дози перевагу надають мРНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer, — розповіла медичний директор центру ПМСД№10 Світлана Черніговцева.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

За словами Світлани Черніговцевої, бустерна доза необхідна, щоб надалі стимулювати імунітет для захисту від коронавірусної інфекції. Перш за все третє щеплення рекомендують медичним працівникам, людям віку 60+ та працівникам закладів інтернатного типу.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, бустерну дозу можна отримати в будь-якому пункті чи центрі вакцинації.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. Це міжнародний ковід-сертифікат, який діє у різних країнах світу та містить інформацію про те, що людина отримала вже три дози вакцини. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

У Запоріжжі отримати бустерну дозу можна в усіх Центрах масової вакцинації. З адресами та графіком їх роботи можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також: На Хрещення у Запоріжжі відбудеться освячення вод Дніпра

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizhtsiam-rozpovily-komu-ta-navishcho-robyty-busternu-dozu-vaktsyny.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top