Запоріжцям розповіли про нову шахрайську схему

Шахраї маніпулюють родичами військових, розповідає пресцентр Служби безпеки України.

СБУ інформує, що останнім часом знову активізувалися шахраї, які діють за схемою: «ВАШ СИН У ПОЛОНІ». Здебільшого такі дзвінки надходять родичам військових.
Зловмисники телефонують на мобільний переважно ввечері або вночі. Вони «грають» на емоціях та використовують факт несподіванки.
Розмову будують за схемою: «Вам знайомий (ім’я близької людини – сина, брата, чоловіка…)?. Він зараз у нас, він потрапив у полон. Хочете визволити – потрібно заплатити…».
У цій ситуації найважливіше: не піддаватися емоціям і не нервувати. Не варто розпитувати подробиць у шахраїв, бо для них це – додаткова можливість продовжувати розмову у бажаному для них руслі і чинити на вас психологічний тиск.
Мета таких дзвінків завжди одна – змусити вас, «рятуючи» родича, переказати гроші на певний банківський рахунок або на названу шахраями сім-карту.
Іноді зловмисники просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню ситуацію. А інколи міняють голос і представляються родичами. Та це не повинно вплинути на ваше рішення отримати інформацію «від першоджерела».
Що робити, щоб не стати жертвою шахраїв:

перш за все, не панікуйте та не поспішайте виконувати умови аферистів. НІКОЛИ не називайте своїх близьких на ім’я;
попросіть людину, яка зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження полоненого родича. Майже стовідсотково зловмисники ваш номер набрали шляхом випадкового набору і такою інформацією не володіють;
уточніть, в якому місті та якій частині проходив військову службу ваш родич;
якомога швидше зателефонуйте родичу, який «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть у даний момент бути поруч і підтвердити чи спростувати почуту вами інформацію. З цією метою завжди варто заздалегідь попросити у рідних телефон, за яким можна зателефонувати у випадку непередбачуваної ситуації;
у жодному випадку не надсилайте та не передавайте кошти задля «вирішення» питання.
Якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли невідомі люди вимагають у вас гроші за «вирішення» питань щодо визволення родича з полону, негайно телефонуйте до об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі проведення ООС за телефоном (044) 255-84-35 або на гарячу лінію Управління СБ України в Запорізькій області (061) 239-60-40.

Інформація, отримана на телефон довіри СБУ, є конфіденційною і буде ретельно перевірена.

Читайте також: У Запорізькій області зниклого чоловіка шукають із дронами

Источник: https://forpost.media/glavnoe/zaporizhtsiam-rozpovily-pro-novu-shakhraysku-skhemu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top