«Запоріжсталь» першим серед підприємств міста зробив доступним онлайн-моніторинг викидів

Комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест виконує меморандуми про спільні дії в сфері поліпшення стану навколишнього середовища

У Запоріжжі ПАТ «Запоріжсталь» першим з промислових підприємств розпочав передавати дані онлайн-моніторингу викидів у відкритий доступ на офіційний сайт комбінату. Металургійне підприємство продовжує виконувати взяті на себе обов`язки по поліпшенню стану навколишнього середовища. Питання екології для комбінату залишається одним з найпріоритетніших. Саме тому на підприємстві розробили реальні заходи по зменшенню викидів та продовжують їх поетапно реалізовувати.

Систему екологічного моніторингу викидів «Запоріжсталь» впроваджує в рамках комплексної програми екологічної трансформації виробництва – всі модернізовані об`єкти підприємства оснащені датчиками контролю на джерелах викидів. Система онлайн-моніторингу дозволяє контролювати ефективність роботи газоочисного устаткування і забезпечувати надійність його роботи в проєктних параметрах.

 Олександр Мироненко

— Екомодернізація на комбінаті «Запоріжсталь» ведеться вже досить давно — з 2012 року, — підкреслив генеральний директор комбінату Олександр Мироненко. — Був реалізований ряд проєктів з реконструкції металургійних агрегатів. У рамках цієї реконструкції на очисне обладнання металургійних агрегатів встановили датчики, які фіксують ефективність роботи очисного обладнання — очищення від пилу у нормативних показниках, а також дозволяють відстежувати рівень викидів для того, щоб контролювати його і не допускати перевищень.

Системою моніторингу ми користувалися давно. Однак ми прекрасно розуміємо, що в суспільстві є запит на те, щоб мати публічний доступ до цих даних. У рамках наших зобов`язань, які ми брали перед обласною державною адміністрацією, міською адміністрацією і в цілому на запити громади, ми публікуватимемо на офіційному сайті комбінату дані по викидах пилу з усіх реконструйованих джерел для того, щоб показати, що реконструкція йде, очисні споруди працюють. Ми не приховуємо, а навпаки показуємо результати нашої екомодернізаціі, яка дозволяє підтримувати рівень викидів на рівні кращих європейських практик.

На сайті ПАТ «Запоріжсталь» відображаються середньодобові показники роботи очисних систем з уловлювання найбільш відчутної забруднюючої речовини в металургії – пилу. Система моніторингу відображає роботу технологічних газоочисток всіх шести агломашин, а також аспірацій ливарних дворів і шихтоподавання доменних печей № 3 і 4.

Інна Холіна

— Комбінат «Запоріжсталь» з 2012 року проводить реконструкцію і модернізацію своїх технологічних та природоохоронних об`єктів,-розповіла начальник управління охорони навколишнього середовища ПАТ «Запоріжсталь» Інна Холіна. — На новозбудованому природоохоронному обладнанні встановлюються датчики онлайн-моніторингу. Зараз на сайті підприємства можна побачити об`єкти контролю — це агломашини і аспірації доменних печей. Якщо обладнання працює, воно виділено зеленим, якщо зупинено на ремонт, тривалість якого більше доби, відображається на сайті. Нові газоочистки, які у нас будуть будуватися, також обладнають приладами онлайн-моніторингу.

Індикація системи онлайн-моніторингу передбачає повідомлення про справну роботу очисних споруд щодо чинних нормативів викидів, перевищення нормативів або про ремонт приладу системи онлайн-моніторингу або виробничого агрегату, на якому працює очисна споруда. Наприклад, паралельно з зупинкою доменної печі № 4 на капітальний ремонт тривалістю 19 діб, починаючи з 11 травня 2021 р., зупинилася і робота аспіраційних установок. Система моніторингу інформуватиме про відсутність даних про роботу аспірації ливарного двору і шихтоподачи ДП-4 на період зупинки.

Нагадаємо, Меморандум щодо зменшення викидів в атмосферу ПАТ «Запоріжсталь» з Запорізькою облдержадміністрацією підписали восени минулого року. Меморандум спрямований на зниження впливу на навколишнє середовище. Вже сьогодні голова обласної ради ставить комбінат «Запоріжсталь» у приклад іншим підприємствам.

Олена Жук

— Стан навколишнього середовища — це вкрай важлива проблема, яка повинна лунати не лише під час виборчих кампаній, але і кожного дня, — зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук. — На депутатський корпус та Запорізьку обласну раду покладено вкрай важливе завдання — ми повинні чітко контролювати всі ті природоохоронні заходи, які проходять у нашому регіоні. Ми вважаємо за необхідне не просто декларувати, а проводити низку заходів, націлених на зниження навантаження на навколишнє середовище. Разом із підприємствам Запорізької області ми зробимо все для того щоб це було дійсно так.

Реальним прикладом для інших підприємств є комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест. Це підприємство доводить, що соціально активний та соціально відповідальний бізнес разом із Запорізькою обласною радою можуть зробити дуже багато і це повинно стати прикладом для інших підприємств регіону.

У департаменті захисту довкілля Запорізької ОДА позитивно оцінюють роботу комбінату «Запоріжсталь» в екологічному напрямку.

Сергій Карпій

-Будь-яке публічне висвітлення даних щодо викидів забруднюючих речовин у повітря — це позитивно, — підкреслив в. о. директора департаменту захисту довкілля Запорізької ОДА Сергій Карпій. — Кожне підприємство в ідеалі повинно робити онлайн моніторинг викидів. Ці дані повинні бути у відкритому доступі для громадськості та зацікавлених осіб. Дуже бажано, щоб всі наші великі підприємства, які здійснюють викиди, викладали такі відомості у відкритий доступ.

ПАТ «Запоріжсталь» також продовжує виконувати зобов`язання, взяті на себе в рамках Меморандум між міською радою та промисловими підприємствами.

Олександр Константинов

— Наразі в місцевої влади та запорізької громади безумовно є запит на поліпшення екологічної ситуації в місті, тому ми дуже уважно слідкуємо та контролюємо виконання заходів меморандуму підприємствами, — сказав заступник мера Запоріжжя з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Константинов. — Наразі ми констатуємо, що металургійний комбінат «Запоріжсталь» — єдине підприємство з промислового майданчику, яке надає дані екологічного моніторингу для широкого доступу, що є позитивним сигналом. Ми очікуємо на аналогічні дії від усіх підприємств Запоріжжя. Результатом спільних зусиль місцевої влади та промисловців має стати повне виконання заходів меморандуму. Основними показниками має стати подальше зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу і в водні басейни Запоріжжя.

Депутат Запорізької обласної ради, голова екологічної комісії Ігор Чумаченко також відзначив роботу комбінату в екологічному напрямку:

Ігор Чумаченко

— Впровадження системи онлайн-моніторингу підприємством «Запоріжсталь» Групи Метінвест — важливий крок та відповідь на заклики громади. Перший виклик — це численні звернення громадян стосовно стану екології в місті Запоріжжя. Такі звернення надходять і на екологічну комісію, і на відкриту платформу Екокраю. Викласти в вільний доступ інформацію — дуже важливий крок.

Другий запит — безумовно, це конкретні кроки, кроки з екомодернізації підприємства. Ми це бачимо і це дійсно сприймається суспільством.

Третій крок — екосвідомість, коли соціально відповідальний бізнес займається поліпшенням екології в нашому місті.

Зазначимо, з 2012 року «Запоріжсталь» вклав в екологічну модернізацію понад 15 млрд гривень. Крім оснащення аглофабрики новими газоочисними установками,проведено реконструкцію доменних печей № 2, 3, 4 з оснащенням їх сучасними системами аспірації. Побудована екологічна лінія солянокислотного травлення прокату, що дозволило повністю припинити скидання від цеху холодної прокатки № 1 в р. Дніпро і парів сірчаної кислоти в атмосферу.

Читайте також: У гарячих цехах «Запоріжсталі» створили максимально комфортні умови для працівників.

Сообщение «Запоріжсталь» першим серед підприємств міста зробив доступним онлайн-моніторинг викидів появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizhstal-pershim-sered-pidpriyemstv-mista-zrobiv-dostupnim-onlayn-monitoring-vikidiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top