Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий сьогодні з робочим візитом побував у Запоріжжі, де побував у двох нових підземних школах. Одна з них знаходиться в Південному мікрорайоні і відкрилася сьогодні.
Під час брифінгу він зазначив, що Запорізька область на сьогодні є лідером, зокрема і вританні питанні повернення дітей до очного навчання.
“В це інвестуються великі кошти і сьогодні ми бачили абсолютно феноменальну річ — це побудовані готові підземні школи, до яких діти сьогодні вперше повернулися на очне навчання. Якість шкіл насправді безпрецедентна, це дійсно підземна школа з усіма можливостями і умовами для навчання, де діти почувається себе комфортно і Запоріжжя є тут лидером і з точки зору швидкості будівництва, і з точки зору її якості. Цей приклад показуємо іншим регіонам. Ми прекрасно знаємо, що онлайн освіта не може повноцінно замінити очне навчання за рядом показників”, — сказав міністр.
Лісовий запевнив, що підземні школи побудовані за відповідними стандартами, відповідними державно-будівельними вимогами і вони є верифікованими відповідними службами і Міністерством оборони в тому числі.
“Вони є достатньо безпечними”, — сказав урядовець.
Говорячи про фінансування будівництва шкіл, Лісовий додав, що держава нарощує суму інвестицій. Якщо в 2022 році це було 1,5 млрд. грн, то в 2024 році — це було 2,5 млрд.грн.
“В серпні 2024 року було прийнято рішення про додаткову дотацію ще 5 млрд грн. Прифронтові регіони в пріоритеті. В бюджеті 2025 року закладено 6 млрд на забезпечення безпечних умов навчання, тобто на будівництво підземних шкіл. На жаль, в нас залишилися тільки дорогі рішення. Підземна школа це дорого, це 100 млн в середньому. За ці кошти ми могли побудувати шикарну нову школу. Ми сьогодні будуємо 250 укриттів різної складності у прифронтових регіонах, а могли б побудувати 250 нових шкіл. За часів незалежності таких інвестицій ніколи не було, але противник нас змушує будувати нас підземні школи”, — додав міністр.
В перспективі ці підземні школи, за його словами, будуть використовуватися як повноцінні освітні простори.
“Це не втрачені інвестиції навіть в післявоєнний час, це додаткові тисячі квадратних метрів, в яких діти будуть начались, розвиватися”, — сказав.
Крім того, він висловив сподівання, що 6 млрд грн це не остаточна сума і в наступному році також може бути додаткове фінансування.
Джерело: 061.ua