Запоріжжя не йде в НАТО: депутати міськради не скасували скандальне рішення минулих років

Досі чинним є рішення Запорізької міської ради №16 від 05.07.2006 «Про проголошення території міста Запоріжжя – територією без НАТО». Депутатська фракція «Європейська Солідарність» сьогодні повторно винесла пропозицію щодо скасування цього суперечливого з точки зору Закону рішення.

Однак, проєкт не набрав голосів навіть для внесення в порядок денний. Серед тих, хто підтримав необхідність скасування рішення міської ради «Про проголошення території Запоріжжя – територією без НАТО» — 27 обранців. Серед них – 12 депутатів від «Єднання», 6 – «Слуг народу» і жодного голосу від фракцій «Опозиційна платформа за життя», «Нова політика» та «партія Шарія».

 

Досить показовим виявилось голосування в той час, коли через окупацію Криму та війну на Донбасі Верховна Рада відновила рух до НАТО, – відзначає голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Микола Бєлий, – Запоріжжя не може бути територією без НАТО, якщо державна стратегія – це партнерство з Альянсом і перехід до стандартів блоку! Наша фракція і надалі відстоюватиме правову позицію в цьому питанні.

Рішення 15-річної давнини було прийняте не в межах компетенції міської ради і на даний час суперечить Конституції та іншим законодавчим актам України. У  2019 році Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)». Ініціював ухвалення Закону п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Закон передбачає незворотність стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору та можливість в 2023 році подати заявку на членство в Євросоюзі. Влітку 2021 року Кабмін розпочав формування національної системи переходу сектору безпеки і оборони на стандарти НАТО.

Читайте також: Депутати підтримали низку важливих проєктів рішень на сесії Запорізької міської ради

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizhzhia-ne-yde-v-nato-deputaty-miskrady-ne-skasuvaly-skandalne-rishennia-mynulykh-rokiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top