Запоріжжя з екстреним візитом відвідав голова МОЗУ Максим Степанов, аби особисто побувати на місці трагедії в Інфекційній лікарні

Сьогодні, 4 лютого, Запоріжжя в екстреному порядку відвідав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він особисто оглянув місце нічної трагедії. Після цього відбувся брифінг міністра із журналістами:

“Зараз працюють відповідні слідчі органи, які мають встановити причину трагедії, у зв’язку з чим стався цей вибух (виходячи з того, що ми попередньо почули). Достатньо швидке розповсюдження вогню, і майже не було можливості врятувати цих людей.

Хочу відмітити роботу органів ДСНС, які за 7 хвилин прибули на місце пожежі. Відмітити роботу екстреної медичної допомоги, яка теж протягом 7-10 хвилин була на місці. І правоохоронців, які і зараз продовжують працювати.

Зараз головне достатньо швидко встановити саме причину і зробити відповідні висновки в зв’язку з чим сталося і як унеможливити в майбутньому такі трагедії.

Було відповідне доручення уряду декілька місяців тому щодо перевірки всіх кисневих систем, які є в країні. Ще одне доручення щодо перевірки техніки безпеки, після того, як в нас сталася відповідна трагедія в Львіскій області, коли пропало світло. Зараз я вважаю треба зосередитися на цих речах, щоб в майбутньому не переживала країна таких трагедій”, – прокоментував трагедію Максим Степанов.

Після відвідин Запорізької обласної інфекційної лікарні він поїхав провідати лікарів, які постраждали під час пожежі.

В ГУ ДСНС Запорізької області подію признали “надзвичайною подією місцевого значення”. Спеціально створена комісія постановила:

провести розслідування того що саме відбулося і чому саме відбулося;
зробити висновки надалі і прийняти системне рішення для унеможливлення такої ситуації в інших закладах.

Крім цього на ранковому засіданні було вирішено з резервного фонду виділити допомогу сім’ям загиблих по 50 тисяч гривень.

За словами поліції гасіння ускладнювалося тим, що неможливо було повністю відключити енергозабеспечення та кисень на поверсі, де відбувалася пожежа. Відкрито провадження, справа знаходиться на особистому контролі Арсена Авакова. Поліція звітує, що слідство має декілька версій, і поки йдуть експертизи, говорити про щось зарано. До слідства, в якості фахівців, залучено ДСНС та Головне управління держпраці, тому що мова йде про технологічне обладнання.

В лікарні стверджують, що в боксі, де виникла пожежа, було встановлено нове обладнання, і була підведена киснева магістраль. Максим Степанов наголосив, що ще в вересні 2020 року було доручення уряду щодо посилення заходів протипожежної безпеки у зв’язку зі швидким проведенням кисневих трас до реанімацій.

Зараз в лікарні залишаються пацієнти. Це вісімнадцять хворих на коронавірус. Їх планують перевезти до інших лікарень.

Читайте також: Запорізька райрада прийняла звернення до керівництва країни з вимогою вжити заходів для подолання «тарифної кризи»

Сообщение Запоріжжя з екстреним візитом відвідав голова МОЗУ Максим Степанов, аби особисто побувати на місці трагедії в Інфекційній лікарні появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizhzhja-z-ekstrenim-vizitom-vidvidav-golova-mozu-maksim-stepanov-abi-osobisto-pobuvati-na-misci-tragedii-v-infekcijnij-likarni.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top