Запорізька лікарня отримала кріоциліндри для медичного кисню

У другу лікарню доставили нові кріоциліндри для кисню

У всьому світі триває пандемія коронавірусу. Третя хвиля, за словами медиків, виявилася найважчою. Адже, коронавірус зазнав мутації, став більш тяжким і заразним. Все більше людей потрапляють до лікарень з ускладненнями. В Україні за останню добу виявили понад 19 тисяч нових хворих. У Запорізькій області за добу коронавірусом захворіло майже 900 людей. 

Як раніше писала «Индустриалка», медики зазначають, що наразі кожен п’ятий тест на коронавірус виявляється позитивним. Враховуючи ситуацію, на території нашої області з 9 квітня ввели додаткові карантинні обмеження. Тобто Запорізька область перейшла у червону зону.

Запорізькі лікарні майже повністю заповнені хворими на коронавірус. Так у міській лікарні №2, яка розрахована на 120 ліжок, наразі лікуються 105 пацієнтів. З жовтня 2020 року ця лікарня була перепрофільована на шпиталь з надання допомоги хворим з ускладненнями коронавірусу. Головний лікар міської лікарні № 2 Едуард Горбатенко зазначає що в середньому кожну добу до медичного закладу госпіталізують по 10-12 запоріжців.

Запорізька лікарня отримала кріоциліндри для медичного кисню

— Звісно, ми надаємо безкоштовно та своєчасно всю необхідну терапію, яка потрібна для лікування цієї хвороби. Люди одужують, але ситуація напружена, — розповідає Едуард Горбатенко. — Багато пацієнтів відчувають брак кисню, що впиває на загальний стан та викликає низку ускладнень. Своєчасна киснева терапія протягом всього лікування забезпечує одужання пацієнтів.

Головний лікар міської лікарні № 2 Едуард Горбатенко

Наразі зі 105 пацієнтів, які лікуються у медичному закладі, 100 потребують кисневої терапії.

Запорізька лікарня отримала кріоциліндри для медичного кисню

Як повідомляла «Индустриалка» комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест вирішив допомогти запорізьким лікарням. Кисень, який виробляє підприємство, сертифікувало міністерство охорони здоров’я. Його офіційно визнали лікарським засобом для медичного лікування. З 2 квітня комбінат розпочав доставляти місту сертифікований медичний кисень. За цей час у сім лікарень міста, в тому числі лікарню № 2, загалом було передано понад 23 тонни рідкого кисню.

Також комбінат «Запоріжсталь» забезпечив міську лікарню № 2 сучасними кріогенними циліндрами для кисню, яких медзакладу не вистачало. На це підприємство витратило біля 470 тис. грн.

Запорізька лікарня отримала кріоциліндри для медичного кисню

— Кріоциліндр забезпечує безперебійну подачу кисню 12-13 пацієнтам. На добу в середньому потрібно біля 8 кріоциліндрів кисню. Завдяки комбінату «Запоріжсталь» ми отримали чотири нових циліндра, ємністю 195 кілограм кожен, — розповідає Едуард Горбатенко. — Зараз у нас п’ять кріоциліндрів. Їх потужності вистачить на забезпечення хворих киснем протягом 10-11 годин. Завдяки перезаправці ми можемо безперебійно подавати кисень пацієнтам. Це безумовно полегшує роботу персоналу, який обслуговує кисневу станцію та зменшить кількість заправок кисню на добу. Медики і пацієнти дякують комбінату «Запоріжсталь» за своєчасну благодійну допомогу.

Запорізька лікарня отримала кріоциліндри для медичного кисню

— Коли у березні міська лікарня № 2 зіштовхнулася з технічною проблемою прийому та роздачі кисню через відсутність місткостей, комбінат та Група Метінвест оперативно розглянули прохання про допомогу. Чотири кріоциліндри оперативно доставлені у лікарню. Ми впевнені, що кожне врятоване життя варте тих спільних зусиль, які докладають медики, відповідальний бізнес та влада, — розповідає комерційний директор комбінату «Запоріжсталь» Євген Авджі.

комерційний директор комбінату «Запоріжсталь» Євген Авджі

З початку пандемії комбінат «Запоріжсталь», Група Метінвест та Фонд Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу медикам у боротьбі з корона вірусом. За словами Євгена Авджі, за цей час у різні лікарні було закуплено 15 апаратів ШВЛ, 340 тисяч систем для тестувань, близько однієї тисячі комплектів індивідуального захисту для медиків.

Запорізька лікарня отримала кріоциліндри для медичного кисню


Читайте також: Запорізькі металурги здали кров, щоб допомогти мешканцям міста

Фото автора

Сообщение Запорізька лікарня отримала кріоциліндри для медичного кисню появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizka-likarnya-otrimala-kriotsilindri-dlya-medichnogo-kisnyu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top