Фракція «Європейська Солідарність» закликає колег направити звернення від Запорізької обласної ради до центральної влади з вимогою забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах. Відповідний проєкт рішення депутати зареєстрували минулого тижня.
Свого часу важливу роль у процесі організації інклюзивної освіти відіграло реформування у 2017 році застарілих психолого-медико-педагогічних консультацій у сучасні Інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ). Тому серйозну стурбованість депутатів викликало внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами», якими було виключено із завдань ІРЦ надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг для учнів інклюзивних шкіл та вихованців інклюзивних груп дитячих садочків.
«ІРЦ мають забезпечувати психолого-педагогічними та корекційно-розвитковими послугами всіх дітей з особливими освітніми потребами. Враховуючи недостатню кількість педагогічних працівників, зокрема дефектологів, логопедів, психологів, реабілітологів, реалізація зазначених змін призведе до позбавлення дітей, охоплених інклюзивним навчанням, права на якісну кваліфіковану допомогу від працівників ІРЦ, та їх повернення на індивідуальну форму навчання», — розповідає депутатка фракції «Європейська Солідарність» у Запорізькій обласній раді, завідувачка кафедри українознавства Ольга Стадніченко.
В зверненні депутати вимагають відповідно до вимог Європейського Союзу, враховуючи положення Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Саламанської декларації внести відповідні зміни до Положення про інклюзивно-ресурсний центр:
— передбачити серед переліку завдань ІРЦ надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти;
— виключити право ІРЦ щодо проведення додаткової медичної діагностики для комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.
«Головна мета цього звернення — зберегти ІРЦ та забезпечити їх висококваліфікованими спеціалістами : дефектологами, логопедами, реабілітологами, психологами, рефлексотерапевтами, масажистами і т.д. для роботи з дітьми з особливими потребами, щоб ці центри стали справді важливими для інклюзивної освіти і могли виконувати покладені на них завдання з погляду забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги» — наголошує Ольга Стадніченко.
Читайте також: Ветерани АТО Вільнянщини не підтримують жодну зі сторін протистояння навколо Біляєвського кар’єру
Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizka-oblrada-rozghliane-zvernennia-do-vlady-z-vymohoiu-zabezpechyty-dotrymannia-prav-ditey-z-osoblyvymy-osvitnimy-potrebamy.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook