Запорізькі біологи перевірили, чи прижилася липова алея на Набережній магістралі

Чому в Запоріжжі швидко осипалася молода липова алея — висновок біологів

У середині вересня на Набережній магістралі працівники «Запоріжсталі» та волонтери висадили велику липову алею. Дві сотні молодих дерев розкинулися вздовж проїжджої частини, Вознесенівського парку та стадіону «Олімпійські надії». Для того, щоб липи прижилися і гарно росли, комбінат «Запоріжсталь» навіть організував їх регулярний полив.

алея

Липи радували запоріжців до першого похолодання. Як тільки температура повітря впала, листя на деревах пожовкло і швидко осипалося. Дивлячись на тоненькі голі стовбури дерев, багато людей подумали, що липи не прижилися і висохли.

алея

Аби перевірити, чи прижилися липи та чи розпустяться вони навесні, на перевірку дерев запросили біологів. Вони зробили зрізи з гілок, оглянули стовбури і прийшли до висновку, що дерева живі. Тим паче, що на гілках зав’язалося дуже багато молодих бруньок.

алея

— Дерева у відмінному стані і добре відходять у зиму. Ті зрізи, які ми робили, показали, що дерева живі. Це завдяки тому, що дерева гарно поливали, і вони не втратили вологу. Перезимувати ці липи мають добре. Припускаю, що навесні ми будемо спостерігати приживання дерев на рівні 100%, — поділився висновками перевірки доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ Олександр Рильський.

алея

Але лише природних факторів для здоров’я лип недостатньо. З настанням весни догляд за деревами треба продовжувати. Через те, що ґрунт на Набережній магістралі піщаний, дерева треба буде поливати хоча б раз на 10 днів. Такий догляд необхідний протягом одного-двох років, аби дерева зміцніли.

Біологи також дали відповідь, чому так швидко осипалися молоді липи. Адже сильних морозів, які б могли стати причиною цьому, в Запоріжжі ще не було.

алея

— На молодих саджанцях липи, і навіть на молодих пагонах старих дерев, листя швидко жовтіє і опадає. Лише на гілках, які старше трьох років, листя довго тримається зеленим. Навіть у таких погодних умовах, як зараз. Опадання листя дорослих лип відбувається після сильних заморозків, — розповів Олександр Рильський.

Хоч біологи дають втішні прогнози, загроза для лип все ж таки існує. І криється вона в ожеледі. Адже комунальники обробляють дороги хімічними протиожеледними матеріалами, які можуть потрапити в кореневу систему дерев і нашкодити їм.

— Комбінат «Запоріжсталь» — це соціально відповідальний бізнес. Ми регулярно організовуємо еко-акції, під час яких озеленюємо наше місто. Висадивши липи на набережній, ми регулярно за ними доглядали і поливали. Всі дерева, на щастя, прижилися. Це нам підтвердили біологи. Але попереду важкий період — зима. Основну небезпеку становить не сніг, не морози, а прилегла проїжджа частина. Є ризики, що взимку протиожеледні суміші, якими посипають дороги, можуть потрапити у ґрунт і, як наслідок, у кореневу систему дерев, — зазначив начальник управління соціальної сфери ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Самарський.

алея

Нагадаємо, липову алею на набережній висадили в рамках акції «Врятуємо Дніпро разом», яку вже 9 років поспіль проводить комбінат «Запоріжсталь». В рамках акції щорічно проходить відразу кілька заходів — суботники, зариблення Дніпра, екологічний квест і висадка дерев. Про те, як екологічна акція пройшла в цьому році читайте за посиланням. 

Читайте також: У сквері запорізького підприємства висадили молоді верби

Фото автора і з архіву «Индустриалки»

Сообщение Запорізькі біологи перевірили, чи прижилася липова алея на Набережній магістралі появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizki-biologi-perevirili-chi-prizhilasya-lipova-aleya-na-naberezhniy-magistrali

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top