Запорізькі документалісти здобули перемогу на міжнародному кінофестивалі

Обидва фільми входять до циклу “На краю МИРУ” і зняті безпосередньо в зоні бойових дій: на передових позиціях або населених пунктах, що знаходяться на лінії вогню, “сірій зоні” та інших небезпечних ділянках АТО/ООС.  Вони є результатом кропіткої та небезпечної роботи команди спецпроекту «Донбас сьогодні». Режисер – Євгенія Мельник.

Цього року для участі у четвертому Канівському міжнародному кінофестивалі ім. Ю. Іллєнка надійшло більше трьох тисяч стрічок зі 150 країн світу. В конкурсну програму потрапило 25 фільмів із 10 країн світу. За перемогу змагались короткометражні роботи різних жанрів із Великої Британії, Індонезії, Франції, Германії, Естонії, Ірану, Нідерландів та України. Окрім двох документальних стрічок, що здобули перемогу, для показу було обрано і документальну короткометражну стрічку “TV5” “Листи з фронту”, яка вже брала участь в міжнародних кінофестивалях (“Кіно і Ти” — нагорода “За кращу режисерську роботу”, кінофестиваль “Світло” — отримала III місце).

Детальна інформація про фільми-переможці:

“Останні сусіди”

Прифронтова смуга “засіяна” невеличкими населеними пунктами. Але іноді “відблиски життя” гаснуть, а на їх місці спалахують гарячі точки. У Пісках спокійне життя скінчилось у 2014-му році. З того часу — жодного дня тиші. Зранена війною земля нагадує місячну поверхню. Близько 10 місцевих жителів залишились посеред уламків кинутих будинків.Бо тікати нікуди. А на околицях селища — вже лінія фронту, де військові кожного дня відбивають атаки ворога. Всі вони — останні сусіди. Можливо, їхні шляхи ніколи б не перетнулися. Але у долі були інші плани…

“Перехрестя війни”

На цьому перехресті війни наші дороги не розійшлись. Вони з’єднались там, де ніхто не міг припустити. Фільм «Перехрестя війни» присвячується Георгі Саралідзе, а також всім синам Грузії, які віддали своє життя за Україну.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zaporizki-dokumentalisti-zdobuli-peremogu-na-mizhnarodnomu-kinofestivali/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top