Запорізькі електростанції отримали фору: заборонено імпорт електроенергії з країни-агресора

Крім РФ електроенергію в Україну не поставлятиме Білорусь.

Таке рішення Нацкомісія з регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг приняла вчора, 26 травня. Заборона діятиме протягом декількох місяців — до 1 жовтня.

«Приклад цієї зими — імпорт був необхідний, але це не означає, що ми не продовжимо заборону. Сьогодні ми готові це зробити до 1 жовтня», — заявив глава НКРЕКУ Валерій Тарасюк.

Рішення вступить в силу з дня його прийняття, тобто вже сьогодні Україна переходить на використання виключно своєї електроенергії. Рішення ініціювало Міністерство енергетики. Хоча в НКРЕКП не виключають, що рішення припинити купувати кіловати в Росії та Білорусі може спровокувати маніпуляції на українському ринку енергетики.

«З технічної точки зору — на спільних нарадах з НЕК «Укренерго» і міністерством ми прийшли до думки, що ми повинні моніторити стан підготовки до осінньо-зимового періоду, стан накопичення вугілля», — додав глава регулятора.

Як зазначають в Укренерго, більша частка імпорту надходила з Білорусі — 83,4%. Сама ж Україна імпортувала 2,2% електроенергії.

Варто зазначити, що в Запорізькій області представлено усі види електростанцій. Для нас припинення імпорту від сусідніх держав означає можливість отримати більше доходів за цей період, ніж ЕС отримали б за наявності «чужої» енергії.

Читайте також: На Запоріжжі чоловік впав з п’ятого поверху та лишився живим

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizki-elektrostantsii-otrymaly-foru-zaboroneno-import-elektroenerhii-z-krainy-ahresora.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top