Запорізькі медики розповіли про особливості лікування коронавірусу: пацієнти займаються самолікуванням та звертаються за допомогою запізно

Ковід-пацієнтів у запорізькій лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги почали приймати 26 жовтня. З того часу в медустанові пролікували близько 200 хворих із цим діагнозом.

Для надання допомоги «ковідним» пацієнтам у лікарні розгорнули 100 ліжко-місць, перепрофільованих на базі кардіологічного, торакального відділення, а також реанімації. Наразі зайняті з них 72 ліжка. Щодня в середньому виписують 7-8 пацієнтів. Надходить – 5-6 осіб.

— Стабілізація начебто є, але не варто розслаблятися. Ця хвиля вірусу показала, що він став більш агресивним і наполегливим – хворіють люди різного віку. До нас часто зараз надходять ті, хто займався самолікуванням, а також ті, хто згаяв час і пізно звернувся за медичною допомогою. Таких пацієнтів лікувати дуже складно, оскільки випадки запущені, — зазначив директор КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Дмитро Івченко.

Усі ковідні ліжка в медустанові забезпечені подачею кисню – як потокового, так і за допомогою концентраторів.

Як розповіла завідувачка відділенням інтенсивної терапії КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Юлія Петренко, у реанімації зараз перебувають 12 киснезалежних пацієнтів, підключених до апаратів ШВЛ. Загалом тут є 15 ліжко-місць.

– Проблема в тому, що люди дуже пізно звертаються до лікарні. Засиджуються до тяжких станів вдома, звертаються вже після тижня-двох із моменту інфікування. Люди звикли не зважати на свій стан здоров’я, на високу температуру. Зараз це критичні параметри, тому дуже швидко настає вкрай тяжкий стан, – додала Юлія Петренко.

Як розповіли у пресс-службі мерії, тому лікарі закликають уважно стежити за своїм здоров’ям і за перших ознак нездужання звертатися до лікаря.

Читайте також: У запорізькій лікарні екстреної та швидкої допомоги лікують хворих на COVID: почали надходити хворі більш молодого віку

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizki-medyky-rozpovily-pro-osoblyvosti-likuvannia-koronavirusu-patsiienty-zaymaiutsia-samolikuvanniam-ta-zvertaiutsia-za-dopomohoiu-zapizno.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top