Запорізькі підприємці звернулися до депутатів щодо перегляду методики нарахування тарифів за опалення

Група підприємців звернулася до тимчасової комісії з питань житлово-комунального господарства міськради з проханням посприяти зміненню нарахування за теплову енергію для бізнесу.

Про це повідомляє 061.

Місцеві підприємці пояснюють, що ще в 2021 році була розроблена нова методика нарахувань, затверджена Кабміном. Відповідно до неї, власники комерційних приміщень повинні рівномірно сплачувати навіть за опалення тих приміщень, якими не користуються. При цьому Тепломережі не враховують показники лічильників чи сам факт, що опалення в приміщенні взагалі немає.

«Ми неодноразово ставили питання концерну про перерахунок на загальнобудинкові потреби, які вони нам спотворили і на свій розсуд нарахували. Керівники концерну МТМ не виконували свої посадові обов’язки. Вони до вступу 315-ї методики повинні були отримати всі дані по будинкам від керуючих компаній та ОСББ і після цього визначити нам нарахування. Але вони пішли найпростішим шляхом. В методиці визначено 8 пунктів, яких вони повинні були притримуватися, проте вони вирішили розпочати одразу з останнього пункту, де 25% загальнобудинкових потреб скинули на підприємців, які будуть це все сплачувати. Зараз людям нарахували борги по 400 тисяч гривень і це просто неможливо витримувати», — зазначив представник ініціативної групи підприємців Павло Бовкун.

З початку повномасштабного вторгнення ситуація лише погіршилася, адже частина бізнесу вимушена була припинити свою діяльність, хтось взагалі виїхав за кордон, проте платіжки за тепло з величезними сумами їм продовжували нараховувати. Вже є навіть судові рішення на користь Тепломереж, а для бізнесу такі борги загрожують накладанням арештів на майно, банківські рахунки та приватну власність.

Наразі створена спеціальна комісія, яка буде займатися обстеженням нежитлових приміщень і після складання відповідних актів, можуть бути здійсненний перерахунок, проте представники бізнесу вважають, що така робота може проводитись дуже довго і необхідно вирішити проблему в найкоротші терміни.

«Якщо б концерн МТМ застосовував законодавство, яке передбачено, то цієї проблеми не було б. Згідно закону «Про житлово-комунальні послуги» якщо накопичуються борги та не сплачуються в 30 днів від попереднього терміну, за який виставляються рахунки, то включається певний порядок відповідальності за неналежне виконання договору. І цей порядок прописаний для того, щоб якось не довести до величезних сум боргів, а якось з ними з боргами розібратися. Тому вводиться механізм обмеження, тобто припинення постачання комунальної послуги. Це прекрасно працює у приватних постачальників комунальної послуги, це електропостачання, газопостачання, але чомусь не працює зовсім у концерна щодо теплопостачання. Ніхто не обмежує вже два роки постачання теплової енергії. Тобто кожен раз нараховуються рахунки, борги складають у когось 200, у когось 500 тисяч гривень і більше», — пояснює підприємець Василь Муц.

В концерні МТМ зауважують, що вони діють в рамках законодавства.

«Є методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, ми за нею робимо. Буде зміна методики, не питання. Це все дуже просто. Не МТМ в цьому винен», — коментує директор концерну «Міські Теплові Мережі» Сергій Астапенков.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3702839/zaporizki-pidpriemci-zvernulisa-do-deputativ-sodo-peregladu-metodiki-narahuvanna-tarifiv-za-opalenna

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top