Російські нацисти продовжують тероризувати цивільне населення України, обстрілюючи ракетами мирні міста та села. Майже кожного дня (частіше вночі) росіяни обстрілюють Запоріжжя та населені пункти області.
За інформацією ДСНС у Запорізькій області, якщо людина опинилася під завалами зруйнованого будинку, важливо чекати на допомогу та знати, як діяти. Навіть у таких стресових умовах потрібно розуміти, як самостійно стабілізувати свій стан.
Щоб допомогти собі, поки не приїхали рятувальники, важливо дотримуватися певних правил. У холодну пору року лягати спати краще в теплій піжамі. Рятувальники та медики рекомендують завжди тримати біля себе пляшку води, телефон, термоковдру, ліхтарик та свисток. В ідеалі – ще турнікет, джгут та бинт.
Якщо людина опинилася під звалами, їй потрібно обережно оглянути себе. За словами начальника оперативно-координаційного центра ГУ ДСНС в Запорізькій області Олександра Сичова, у постраждалого можуть бути травми шиї, тому треба обережно покрутити головою вправо, а потім вліво. Якщо ніяких больових відчуттів немає, то, найімовірніше, з людиною все добре. Якщо темно і людина не може себе оглянути, то слід навпомацки визначити свій стан.
Найбільшу загрозу для життя у таких випадках становить критична кровотеча. Її можна відрізнити за кількістю та силою крововиливу. Якщо одяг постраждалого просочений кров’ю, вона витікає з рани і не зупиняється при натисканні, то слід негайно накласти джгут або турнікет на поранену кінцівку. Якщо ж спецзасобів немає, то варто спробувати перетягнути кінцівку шматком цупкої тканини на 5-7 сантиметрів вище рани. При цьому слід зафіксувати час накладання джгута чи пов’язки та чекати на медиків.
Можливі й травми голови. Про них можуть свідчити такі симптоми: втрата свідомості, порушення психічного стану, може бути збудження або загальмованість, неоднакові зіниці, можуть бути судоми, багаторазове блювання, різна сила в обох половинках тіла. Таких постраждалих необхідно негайно доставити до лікарні.
Якщо кінцівки людини опинилися в пастці між уламками, то за можливості їх варто періодично масажувати, аби уникнути відмирання тканин. Рятувальники також радять спробувати розширити отвір, у якому затиснута кінцівка, за допомогою уламків, що поряд. Це дозволить хоча б частково відновити кровообіг.
Якщо людина опинилася під завалами, важливо не припиняти кликати на допомогу. Для цього можна використовувати будь-який металевий предмет. Ним слід час від часу ритмічно стукати по трубах. Це може бути чутно на досить далеку відстань і допоможе рятувальникам.
Слід пам’ятати про «хвилину тиші», яку рятувальники влаштовують на місцях завалів. Саме в цей час слід зібрати всі сили та будь-яким способом дати про себе знати.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp
Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizki-riatuvalnyky-nahadaly-shcho-potribno-robyty-iakshcho-opynylysia-pid-zavalom.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook