1 липня 2022 року починається вступна кампанія до вищих навчальних закладів
Про освітні пільги, передбачені чинним законодавством для ветеранів війни та їх дітей, «Індустріалці» розповідає Костянтин Денисов, начальник Відділу у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України:
— Ветеранам АТО/ООС (у т.ч. особам з інвалідністю в наслідок війни), постраждалим учасникам Революції Гідності та їх дітям, надається наступна державна цільова підтримка (п.15 ст.44 Закону України «Про вищу освіту»):
повна оплата навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;
пільгові довгострокові кредити;
соціальна стипендія (на денній формі навчання);
безоплатне забезпечення підручниками — за рахунок бібліотечного фонду відповідного закладу освіти;
безоплатний доступ до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти;
безоплатне проживання в учнівських та студентських гуртожитках (для студентів денної форми навчання).
Особи з інвалідністю в наслідок війни в АТО/ООС також можуть навчатися за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Ветерани АТО/ООС (у т.ч. особи з інвалідністю в наслідок війни) звільнені від національного мультипредметного тесту (у 2021 році – ЗНО). Натомість вони складають письмові іспити.
Діти ветеранів АТО/ООС (у т.ч. осіб з інвалідністю у наслідок війни) отримують державну цільову підтримку, до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. При вступі національний мультипредметний тест для них є обов’язковим.
Дітям загиблих (померлих) ветеранів війни та іншим членам їх сімей надається така пільга — вступ поза конкурсом до державних та комунальних закладів вищої та фахової передвищої освіти на спеціальності, підготовка за якими здійснюється за рахунок коштів відповідно державного та місцевих бюджетів.
Учасникам бойових дій на території інших держав надається переважне право на вступ до закладів вищої, фахової передвищої освіти, право на позаконкурсний вступ до закладів професійної (професійно-технічної) освіти і на курси для одержання відповідних професій.
Для користування пільгами необхідно надати до приймальних комісій документи, що підтверджують право на їх отримання. Детальнішу інформацію можна отримати у секретарів приймальних комісій вищих навчальних закладів.
Також ветерани АТО/ООС, постраждалі учасники Революції Гідності, члени сімей загиблих (померлих) таких осіб, учасники війни та особи з інвалідністю внаслідок війни в АТО/ООС можуть отримати робітничу професію за кошти державного бюджету по програмі Мінветеранів з соціальної та професійної адаптації.
Для цього їм треба звернутися з відповідною заявою до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації. Скористатися цією програмою можна лише один раз.
Професійна адаптація захисників України – серед пріоритетних напрямків діяльності Мінветеранів, для чого зокрема підписано низку договорів про співпрацю з університетами по всій Україні. У нашій області такий договір від серпня 2020 року діє із Запорізьким національним університетом.
Відділ у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України пропонує ветеранам війни та їх дітям скористатися освітніми пільгами, передбаченими чинним законодавством.
Цікавий факт
Освітні пільги активно використовуються для адаптації військовослужбовців (у т.ч. ветеранів) до цивільного життя у США. Вперше їх було впроваджено відповідним Законом ще під час Другої світової війни у 1944 році.
Читайте також: Запоріжців запрошують відвідати музей та допомогти ЗСУ
Читайте наші новини на сайті zprz. city.
Сообщение Запорізькі ветерани війни та їх діти можуть скористатися пільгами для вступу до вишів появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizki-veterani-viyni-ta-yih-diti-mozhut-skoristatisya-pilgami-dlya-vstupu-do-vishiv
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook