Запорізькі волонтери придбали розвідувальний літак для ЗСУ за 55 тисяч євро

Запорізькі волонтери всією спільнотою збирали кошти на розвідувальний літак. Менш ніж за тиждень їм вдалося зібрати майже 2 мільйона гривень (55 тисяч євро). І після очікування у 1,5 місяці, поки наші захисники проходили онлайн-навчання з його керування, літак нарешті прибув до нашого міста. Сьогодні, 15 лютого, військові здійснили перший тестовий запуск літака, розповідають журналісти Укрінформу. Він пройшов успішно.

«Літак впорався з поривами вітру. Цей літак може літати на відстань 50 км, має систему захисту від РЕБ ворога, це було одним із основних критеріїв при його виборі. Він має хорошу камеру з гарним зумом, може літати в автономному режимі та ручному, у режимі повної тиші», — розповідає військовий пілот із позивним Небо.

«Це нідерландський літак з європейськими комплектувальними, який літає та розвідує ціль, а потім по ній працює наша артилерія», — розповів волонтер Максим Терещенко. Він додав, що літак назвали «Хорта».

Безпека в ньому на найвищому рівні. Якщо сигнал із пультом керування втрачено, літак повертається назад. Відео шифрується, тобто потрібен спеціальний ключ, щоб зчитати його, а він є тільки в оператора. Тож навіть якщо техніка потрапить до ворога, він не зможе «зняти» з неї інформацію.

Літаки такої моделі вже працюють в Україні, зокрема у Бахмуті, на Харківському та Херсонському напрямках. За словами волонтерів, придбати літаки в Україні поки що майже неможливо, бо дуже великі черги на замовлення.

Також найближчим часом волонтери планують придбати автомобіль, який стане командним пунктом для цього літака.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizki-volontery-prydbaly-rozviduvalnyy-litak-dlia-zsu-za-55-tysiach-ievro.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top