Запорізьких вчителів вчили говорити «ні»

У Запоріжжі завершується масштабний освітній проєкт для вчителів

Третій — завершальний — модуль масштабного освітнього проєкту «Лідерська програма для вчителів Steam-Camp» для запорізьких вчителів фізики, хімії, математики та інформатики був присвячений психології. Адже здорові взаємини між педагогами та учнями — це дуже важливо.

Steam-Camp

Проєкт проходить у хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій». В цілому заняття програми спрямовані на розвиток гнучких навичок, стратегічного і критичного мислення, лідерських якостей, а також сучасні технології в навчанні (онлайн і офлайн).

Нагадуємо, що проєкт STEAM-CAMP реалізує ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» в партнерстві з Фондом розвитку Маріуполя», «Криворізькою фундацією майбутнього» та за підтримки Групи Метінвест. Участь у проєкті беруть близько 100 вчителів. Це найкращі та мотивовані вчителі, які подали заявки та пройшли жорсткий відбір. Бонусом після закінчення стане отримання навичок викладати сучасно і цікаво, ще більше «запалювати» учнів любов’ю до точних наук, які особливо важливі в нашому індустріальному місті.

Steam-Camp

— Лідерство у школі потребує від вчителів нових навичок, у тому числі — вміти будувати ефективну комунікацію. Адже набагато легше зростити лідерів, якщо й самі вчителі є для учнів ціннісними прикладами, — зазначила менеджер проєкт ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ксенія Андрєєва.

Психолог і бізнес-тренер Марія Абрамчук (Київ) підіймала тему ассертивності — здатності не залежати від зовнішніх впливів і оцінок, самостійно регулювати власну поведінку і відповідати за нього.

Steam-Camp

— Це золота середина між пасивною і агресивною поведінкою. Важливо, щоб вчитель був асертивним — впевненим у собі, — каже Марія Абрамчук. — Тому, що якщо вчитель, який пасивний і не може відстояти свої кордони, стикається з агресивною дитиною, його це бентежить. Інструменти, які змушені використовувати вчителі, дуже сумні. Сьогодні вчителі освоювали 10 прав асертивної особистості. Наприклад, вчитель має право на помилку, вчитися на них, змінювати свою думку. Я вчила вчителів говорити «Ні»,» я не знаю» і багато інших речей. У Запоріжжі чудова, дуже тепла жива аудиторія.

Психолог з розвитку емоційного інтелекту Марина Вострова (Київ) ділилася досвідом ненасильницького спілкування.

Steam-Camp

— Знайомила педагогів з цим методом, говорила, що є такий спосіб спілкування, вирішення конфліктів, взаємодії з собою й оточуючими, як ненасильницьке спілкування. — розповіла Марина Вострікова. — Бажано познайомитися з книгою Маршалла Розенберга «Мова життя. Ненасильницьке спілкування», яка є основою цього методу.

Steam-Camp

— Тренер допомогла нам трошки розібратися зі своїми емоціями, стримувати свою внутрішню частину негативного «я», — ділиться враженнями від занять з Мариною Востровою вчитель математики козацького ліцею Юлія Зубарєва. Адже ми постійно спілкуємося з дітьми, з колегами. І іноді бувають такі ситуації, коли треба зупинитися. І одна з вправ була спрямована саме на це. Коли в спілкуванні виникають негативні емоції, треба сісти або встати так, щоб ноги були не схрещені. З’єднати кінчики пальців двох рук один до одного (мізинець до мізинця і так далі). І зробити видих — до трьох разів. Таким чином, ми концентруємося самі на собі. А потім продовжуємо спілкування.

Steam-Camp

Юлія Зубарєва також повідомила «Индустриалке», що прийшла на STEAM-CAMP, так, як хоче постійно розвиватися. Так само як і вчитель математики спеціальної школи-інтернату «Світанок».

Steam-Camp

— Сьогодні був дуже цікавий модуль з психології, який допоміг подивитися на дітей по-новому, — каже він. — В цілому я вже взяв на STEAM-CAMP на озброєння деякі методи й буду їх використовувати. Будуть нові підходи, нове бачення.

Наступного тижня, за словами Ксенії Андрєєвої, буде фінал STEAM-CAMP, де презентують роботи вчителів, які співпрацюють у командах.

Читайте також: Запорізьким педагогам показали, як вчити дітей за допомогою комп’ютерних ігор.

Фото автора

Steam-Camp
Steam-Camp
Steam-Camp
Steam-Camp
Steam-Camp

Сообщение Запорізьких вчителів вчили говорити «ні» появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizkih-vchiteliv-vchili-govoriti-ni

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top