Сімейний лікар радить батькам більше спілкуватися з дітьми
Взимку та на початку весни до лікарів приходить багато дітей із проблемами травлення, серцево-судинної системи, органів дихання. Загострюються хронічні хвороби. Саме сімейний лікар або педіатр, з яким уклала декларацію ваша родина для своїх малюків, допоможе вам у цей період.
Як почуваються ваші школярики? Чи успішно адаптувалися до зміни режиму дня? До шкільних навантажень, нових обов’язків, до перепадів погоди та короткого світлового дня?
Чи зручний у дитини рюкзак та робоче місце у класі? Чи добре вона бачить зі свого місця шкільну дошку та усе, що показує вчитель? Чи добре чує усе сказане? Відповіді на ці та інші запитання допоможуть батькам разом із сімейним лікарем або педіатром зрозуміти, що відбувається з дитиною.
Тому перша порада батькам – спілкуйтеся з дітьми, цікавтеся їхнім самопочуттям, вникайте у їхні шкільні турботи. Чудово, якщо родина має традицію снідати та вечеряти разом. Неквапливе обговорення планів чи підсумків дня за родинним столом – прекрасна нагода дізнатися про виклики нового навчального року.
Друга порада батькам – побачте все на власні очі, перевірте на собі. Йдіть у школу, класи, посидьте на робочому місці вашої дитини, подивіться, як падає денне світло, як клас освітлюється у темну пору доби. Відчуйте запахи шкільної їдальні та туалету, переконайтеся, що є умови для дотримання гігієни.
Спілкуйтеся з вчителями, з адміністрацією школи. Це ваші спільники в школі на шляху до створення здорового середовища для дитини.
Перед початком навчального року діти проходили профілактичний огляд і отримали від педіатра чи сімейного лікаря необхідну для школи довідку (форма № 086-1/о), в якій, зокрема, зазначено групу для занять фізичною культурою.
Разом із довідкою батьки повинні отримати й рекомендації – як загальні, важливі для усіх, так і персональні, залежно від особливостей та стану здоров’я школярика.
Зокрема, дітям із хронічними хворобами зазвичай рекомендують пройти профілактичні курси лікування. Коли ж таких рекомендацій ви не отримали, або якщо почали помічати симптоми хронічної хвороби, яку не діагностували у вашої дитини, то ось третя порада: самостійно зверніться до вашого сімейного лікаря та вимагайте контрольованого нагляду.
Наприкінці (четверта порада) – два слова про сон. Важливо, щоб дитина висипалася. Вкласти школярика окриком «Ану бігом у ліжко» мало кому вдається.
Найкращий спосіб домогтися, аби дитина дотримувалася режиму дня і вчасно лягала – самим подати приклад. Добре, коли родина має єдиний час для сну і у домі в цей період тихо і спокійно. Адже дитина не слухає батьків, вона на них дивиться. Будьте здорові!
Анна Солодун, лікар загальної практики (Запоріжжя):
— Маю достатній досвід роботи лікарем, аби можна було порівнювати, наскільки люди стали відповідальніше ставитися до свого здоров’я.
Раніше пацієнти частіше звертались до сімейного лікаря, коли вже захворіли або навіть мали «запущені» стадії захворювання. Тепер вони серйозніше сприймають своє здоров’я та самопочуття своїх дітей, звертаючись із питаннями профілактики та вакцинації.
Найактивніша частина населення з цього питання – люди, в яких є діти дошкільного або шкільного віку та які прагнуть бути здоровими.
Найчастіше в зимовий період батьки звертаються зі своїми дітьми до сімейного лікаря через гострі респіраторні захворювання. Причин багато, та основні – це погодні умови, похолодання.
Дорослі та діти, які захворіли, але не звернулися вчасно до лікаря, йдуть на роботу чи навчання, користуються громадським транспортом, працюють у своїх колективах, навчаються в класах. Вони ускладнюють перебіг хвороби собі та заражають інших.
Але головна небезпека полягає у тому, що такі люди часто займаються самолікуванням, намагаються встановити собі діагноз самостійно. Це призводить до ускладнень хвороби. Тож потрібно не зволікати, а вчасно звернутися до свого сімейного лікаря, який допоможе, порадить, призначить курс лікування.
Батькам слід пам’ятати, що імунітет дитини тільки формується, тому головна відповідальність у цей період покладається передусім на дорослих.
Діти – це дзеркало своїх батьків. Вони дивляться на них і копіюють їхні гарні й погані звички, манеру вести здоровий спосіб життя.
Саме від батьків залежить, наприклад, чи будуть діти курити, вживати алкоголь, використовувати лайливі слова чи, навпаки, поводитимуться чемно, відмовляться від поганих звичок і зроблять свій вибір на користь здорового та безпечного життя.
Тому роль дорослих у правильному вихованні фізично здорової дитини колосальна та надважлива
Я рекомендую своїм пацієнтам і всім мешканцям нашого міста вести здоровий спосіб життя, власним прикладом прищеплювати дітям любов до фізичної культури та виховувати в них відповідальне ставлення до свого здоров’я.
І не забувайте звертатись за порадами і консультаціями до свого сімейного лікаря. Адже головним завданням медичної реформи є перетворення сімейного лікаря на головного вашого союзника у справі догляду за здоров’ям.
Варто не забувати проходити щорічні планові обстеження здоров’я для всіх членів родини. У цьому теж допоможе ваш сімейний лікар.
Саме від вас зараз залежить здоров’я ваших дітей. Будьте здорові!
Читайте також: Кто такой семейный врач и как его выбрать запорожцам?
Автор — Руслан Коломейцев
Сообщение Запорізький сімейний лікар радить батькам школярів посидіти за партою своєї дитини появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizkiy-simeyniy-likar-radit-batkam-shkolyariv-posiditi-za-partoyu-svoyeyi-ditini
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook