Без тривог, але з генератором — як у Театрі молоді пройшов ювілейний концерт
Свій 45-й день народження запорізький Театр молоді відзначив патріотично-драйвовим концертом, на якому побували й журналіст і фотограф zprz.city.
Відчувалось, що це концерт воєнного часу: традиційних на капусниках ретро-згадувань про минулі вистави не було, а звучали відповідні пісні, але не сумні, а життєствердні. Пам’ять тих, хто відав життя заради свободи України, вшанували хвилиною мовчання. Також зі сцени розповіли, що актори ТЮГу Станіслав Шкляренко, Євген Дзига і Максим Ігнатьєв зараз служать у ЗСУ. Захищають Батьківщину не тільки артисти, а й інші працівники цього театру.
Читайте також: У Венеції завершилась головна у світі виставка сучасного мистецтва — враження запорізької журналістки (фото)
Не обійшлося й без планового відключення світла — Театр молоді у п’ятій черзі. І через годину після початку концерту переходили на генератор. Невеличку перерву обіграли — закликали глядачів включити світло окликами, як ліхтарики на ялинці: «Один, два, три…»
А от тривоги під час ювілейного концерту, на щастя, не було. Він тривав без перерв понад дві години.
У цей вечір на сцену виходили практично всі актори — від «золотого» складу перших років Валерії Лютинської, Інни Яновської та Сергія Цевельова до шестирічної Софійки Фортус — доньки артистів цього ж театру Маріанни й Олександра Фортусів, які не тільки виступали, а й вели концерт з Юрієм Драненком.
Звучали українські й закордонні пісні, вирували танці, були й театральні мініатюри. Втім, концертних номерів було більше.
Вийшов крутий реп з рядками Тараса Шевченка у виконанні Маріанни Фортус і Яни Новицької. А коли до сучасних дівчат вийшов ще й актор Максим Березнер в образі Тараса Шевченко з популярної вистави “Тарасові сни. Заповіт”, це було взагалі.
Один з яскравих номерів — українські сучасні антивоєнні частівки в дусі «Лісапетного батальйону» у виконанні Інни Яновської, Валерії Лютинської, Олени Денисенко і Олесі Плахоткіної. Яскравим став й номер з «дикими» сільськими танцями.
Була красива прем’єра пісні «Червона рута» у виконанні Юрія Драненка, Олександра Фортуса та Іллі Бабкова. «Запалював» в образі Елвіса Преслі Назар Баранніков. Та багато чого цікавого було.
Взагалі, співали майже всі актори Театру молоді й роблять вони це дуже непогано.
Мені, як людині, що любить сучасне мистецтво, найбільше сподобався танець зі стриптизерами-робочими з комедії «Ladies’ Night». Він починається звичайно, а потім перетворюється на абсурдистське дійство зі стриптизерами й героями з різних дитячих казок — можна сказати, показали перформанс. До речі, «Ladies’ Night» — одна з улюблених комедій глядачів Театру молоді.
А те, що дорослі у глибині душі — діти, можна було впевнитись, коли під час фрагменту з дитячої вистави «Тілі-мілі-трямді-я» актори провели з глядачами інтерактив — ті встали з міст та повторювали рухи за артистами.
Гостем вечора став гурт «Ситуація» – дует Оксани Бровченко (до речі, це мама юного таланта, відомого художника Макса Бровченка з Бердянська) та Максима Наконечного.
Ми писали, що 20 листопада 1979 року ТЮГ або, як його ще називають, Театр молоді, вперше прийняв глядачів — давали виставу “Драматична пісня” про Павку Корчагіна. Цю дату вважають днем народження театру. А також розповідали, чому у слові «театр» на фасаді будівлі тепер немає букви «а» — її відірвало під час чергового ворожого обстрілу. У ТЮГу планують її відновлювати, але не зараз.
Цифри
За 45 років у Театрі молоді показали понад 200 вистав.
Тут продовжують ставити прем’єри, а також оновлюють українською мовою вистави, які раніше йшли російською. Зараз у діючому репертуарі близько 15 вистав для дорослих і дітей.
Фото Вячеслава Лавринця та зі сторінки Театру молоді у фейсбуці
Джерело