Запорізький завод перед реалізацією екологічного проекту провів громадські слухання

ЗЛМЗ — Запорізький ливарно-механічний завод має намір реконструювати та вдосконалити газоочистки в своєму ливарному цеху

З цього приводу були призначені громадські слухання. І 5 лютого у Палаці культури «Молодіжний» Заводського району вони відбулися. Йшлося про отримання дозволу для будівництва аспірацій в ливарному цеху заводу —  проект називається «Реконструкція аспіраційної установки з використанням пилоочисного обладнання за барабанами сушіння №1, №2, № 1а».

Це виключно екологічний проект. Він не несе економічної вигоди.

У громадських слуханнях взяли участь представники Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України, фахівці науково-виробничого підприємства «Дніпроенергосталь» — генерального підрядника проекту, а також представники громадськості. Процедурі відкритих слухань ЗЛМЗ передував прийом пропозицій та зауважень від представників громадськості.

Проектною діяльністю не передбачається збільшення виробничих потужностей або розширення виробництва. Мета реконструкції — оснастити виробничу дільницю більш сучасними аспіраційними системами, замінивши мокрий тип газоочистки на сухе очищення в рукавних фільтрах. Це найефективніше з існуючих у світі рішення дозволить гарантовано забезпечити двоступеневу очистку газів, що відходять.

Реконструкція аспіраційної установки на ділянці приготування формувальних сумішей ливарного цеху також дозволить істотно поліпшити умови праці робітників дільниці і підвищити екологічну безпеку виробництва.

Нова система аспірації, яка передбачає дворівневе очищення газів, що відходять, від пилу, відповідає європейським нормативам. Вловлений пил повертається у виробництво.

Після проведення громадських слухань «Индустриалка» поспілкувалася з їх учасниками.

Олександр Власов

Олександр Власов, начальник управління з інжинірингу Запорізького ливарно-механічного заводу:

— У рамках цього проекту ми проводимо реконструкцію газоочисних установок ливарного цеху. Це один із запланованих заходів. Зараз плануємо виконати повну реконструкцію наших газоочисних установок.

— Які будуть ваші дії після громадських слухань?

— Ми пройшли узгодження. І до кінця року плануємо реалізувати цей проект.

— Які із зауважень і пропозицій, що прозвучали на сьогоднішніх громадських слуханнях, візьмете до виконання?

— Однозначно, розглянемо зауваження з озеленення. А також по системі моніторингу викидів.

«

Юрій Бубунець

Юрій Бубунець, начальник проектно-конструкторського управління «Дніпроенергосталі» теж відповів на питання «Индустриалки».

— У чому полягає екологічний ефект даного заходу?

— У тому, що цей захід по установці рукавних фільтрів за сушильними барабанами спрямований на зниження викидів пилу в атмосферу. Рукавні фільтри на сьогоднішній день є одним з найбільш ефективних обладнань в газоочисних установках. І воно, це обладнання, дозволяє знизити концентрацію пилу до європейського рівня. У нас є досвід установки таких рукавних фільтрів та досвід їх експлуатації.

Учасники громадських слухань подякували працівників ЗЛМЗ за публічне обговорення проекту реконструкції газоочисток

Учасники громадських слухань подякували працівників ЗЛМЗ за публічне обговорення проекту реконструкції газоочисток, за вичерпну інформацію. І водночас висловили свої пропозиції та побажання. На запитання, пов`язані з додатковим вивченням, громадські активісти одержать письмові відповіді протягом п`яти днів.

Ельдар Гіматов

— Чи можна вважати сьогоднішні громадські слухання такими, что відбулися?

На це запитання відповів Ельдар Гіматов, фахівець міністерства енергетики та захисту довкілля України:

— Так. І це я кажу впевнено. Дійсно, відбулася щира розмова між громадянам та представниками підприємства. Я вважаю, що якби так проходили всі громадські слухання, все було б добре. Тому, що у нас відбувся зацікавлений діалог.

Фото: Дмитро Шилін

Читайте також: На запорізькому заводі робот вивільнить для складної роботи дюжину кваліфікованих зварювальників

«

Сообщение Запорізький завод перед реалізацією екологічного проекту провів громадські слухання появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizkiy-zavod-pered-realizatsiyeyu-ekologichnogo-proektu-proviv-gromadski-sluhannya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top