ЗЛМЗ — Запорізький ливарно-механічний завод має намір реконструювати та вдосконалити газоочистки в своєму ливарному цеху
З цього приводу були призначені громадські слухання. І 5 лютого у Палаці культури «Молодіжний» Заводського району вони відбулися. Йшлося про отримання дозволу для будівництва аспірацій в ливарному цеху заводу — проект називається «Реконструкція аспіраційної установки з використанням пилоочисного обладнання за барабанами сушіння №1, №2, № 1а».
Це виключно екологічний проект. Він не несе економічної вигоди.
У громадських слуханнях взяли участь представники Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України, фахівці науково-виробничого підприємства «Дніпроенергосталь» — генерального підрядника проекту, а також представники громадськості. Процедурі відкритих слухань ЗЛМЗ передував прийом пропозицій та зауважень від представників громадськості.
Проектною діяльністю не передбачається збільшення виробничих потужностей або розширення виробництва. Мета реконструкції — оснастити виробничу дільницю більш сучасними аспіраційними системами, замінивши мокрий тип газоочистки на сухе очищення в рукавних фільтрах. Це найефективніше з існуючих у світі рішення дозволить гарантовано забезпечити двоступеневу очистку газів, що відходять.
Реконструкція аспіраційної установки на ділянці приготування формувальних сумішей ливарного цеху також дозволить істотно поліпшити умови праці робітників дільниці і підвищити екологічну безпеку виробництва.
Нова система аспірації, яка передбачає дворівневе очищення газів, що відходять, від пилу, відповідає європейським нормативам. Вловлений пил повертається у виробництво.
Після проведення громадських слухань «Индустриалка» поспілкувалася з їх учасниками.
Олександр Власов, начальник управління з інжинірингу Запорізького ливарно-механічного заводу:
— У рамках цього проекту ми проводимо реконструкцію газоочисних установок ливарного цеху. Це один із запланованих заходів. Зараз плануємо виконати повну реконструкцію наших газоочисних установок.
— Які будуть ваші дії після громадських слухань?
— Ми пройшли узгодження. І до кінця року плануємо реалізувати цей проект.
— Які із зауважень і пропозицій, що прозвучали на сьогоднішніх громадських слуханнях, візьмете до виконання?
— Однозначно, розглянемо зауваження з озеленення. А також по системі моніторингу викидів.
«
Юрій Бубунець, начальник проектно-конструкторського управління «Дніпроенергосталі» теж відповів на питання «Индустриалки».
— У чому полягає екологічний ефект даного заходу?
— У тому, що цей захід по установці рукавних фільтрів за сушильними барабанами спрямований на зниження викидів пилу в атмосферу. Рукавні фільтри на сьогоднішній день є одним з найбільш ефективних обладнань в газоочисних установках. І воно, це обладнання, дозволяє знизити концентрацію пилу до європейського рівня. У нас є досвід установки таких рукавних фільтрів та досвід їх експлуатації.
Учасники громадських слухань подякували працівників ЗЛМЗ за публічне обговорення проекту реконструкції газоочисток, за вичерпну інформацію. І водночас висловили свої пропозиції та побажання. На запитання, пов`язані з додатковим вивченням, громадські активісти одержать письмові відповіді протягом п`яти днів.
— Чи можна вважати сьогоднішні громадські слухання такими, что відбулися?
На це запитання відповів Ельдар Гіматов, фахівець міністерства енергетики та захисту довкілля України:
— Так. І це я кажу впевнено. Дійсно, відбулася щира розмова між громадянам та представниками підприємства. Я вважаю, що якби так проходили всі громадські слухання, все було б добре. Тому, що у нас відбувся зацікавлений діалог.
Фото: Дмитро Шилін
Читайте також: На запорізькому заводі робот вивільнить для складної роботи дюжину кваліфікованих зварювальників
«
Сообщение Запорізький завод перед реалізацією екологічного проекту провів громадські слухання появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizkiy-zavod-pered-realizatsiyeyu-ekologichnogo-proektu-proviv-gromadski-sluhannya
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook