Запорізьким батькам нагадали першочергові правила, аби дитина не потрапила у біду

Часто ми забуваємо говорити з дитиною на тему безпеки, хибно вважаючи, що правила поведінки в небезпечних ситуаціях і так зрозумілі. Але те, що відомо дорослим, діти можуть просто не знати, бо їх ніхто не навчив. Тим часом важливо проговорювати з дитиною, здавалося б елементарні речі.

Запорізький активіст організації «Наследие. Охота на педофилов» Артем Артем’єв, нагадав запорізьким батькам корисні правила поведінки в надзвичайних ситуаціях з дитиною:

1. Якщо ви йдете з дитиною на культ-масовий захід, де передбачаються натовпи народу, сфотографуйте вашу дитину в повний зріст перед входом на захід. Батьки, що втратили дитину, іноді втрачають залишки розуму і свідомості, не можуть назвати нормально, у що дитина була одягнена, в яку кофтинку і яку шапочку. Набагато простіше буде шукати дитину, показуючи фотографію: ви ось цю дитину не бачили? Якщо дитина не знайдеться в найближчі 2-3 години, то саме це буде найсвіжішою фотографією, за допомогою якої будуть писати орієнтування, з яким будуть працювати люди.

2. Якщо ви знаєте, що дитині йти від школи до будинку, від репетитора до спортивної секції, від вас до бабусі 30 хвилин, то через 60 хвилин, якщо вона не з’явилася, можна починати шукати. Потрібно починати писати і телефонувати абсолютно всім: колишнім чоловікам, бабусям і дідусям, батькам однокласників, однокласникам. Не треба думати, що це незручно. Незручно буде, якщо він ніколи вже не знайдеться. На вуха піднімаються абсолютно всі. Так, не забудьте потім всім зателефонувати і кожного заспокоїти та подякувати за турботу. Навіщо це робиться: ви ніколи не знаєте, що могло статися, наприклад, дитина могла чогось злякатися, міг побігти від когось, і опинившись в умовно знайомому йому районі, міг піти за хоч скільки-небудь знайомою адресою. Забігти в під’їзд до вчительки початкових класів, ваших друзів, у яких ви були в гостях днями …

3. Дзвінок в 102 — це вже заява про зникнення, яку прийнято і зафіксовано. Історія про три дні — міф, брехня і небажання поліції працювати. Такої постанови, акту, закону не існує.

4. Важливо привчити дитину дзвонити вам при виході кудись, і дійшовши до місця призначення. І привчати до цього потрібно показуючи прикладом. Мама і тато на очах у дитини дзвонять один одному, повідомляють, що вийшли з роботи: «буду через годину». Можна акцентувати увагу дитини на цьому, показати йому, що ми не контролюємо, а просто турбуємося один про одного. Тому що якщо він не бачить як дорослі це роблять, то може вирішити, що його через малолітство просто тримають під контролем, обмежують, не довіряють.

5. І підліткам, і літнім родичам корисно встановити на телефон ряд програм. Це можуть бути: мої друзі (на айфоні), моя сім’я (на андроїді). Однак, всі ці програми вимагають того, щоб телефон був підключений до інтернету. Багато хто купує дітям найпростіші кнопкові телефони без цієї опції. Тоді потрібно підключити послугу від мобільного оператора. Українскі провайдери надають ці послуги. Навіщо? На ваш телефонний запит (навіть в сльозах і істериці) ні один оператор не видасть вам координати телефону вашої дитини. Не має права. Якщо телефон зареєстрований на ваш паспорт, то в відділенні оператора вам видадуть роздруківку останніх дзвінків. Але координати телефону, оператор видасть тільки за рішенням суду, тобто через 2-3 дні. Пам’ятаємо, що якщо батарейка телефону сіла, то ця послуга не працює. Саме тому важливо почати шукати дитину якомога швидше.

6. Вчимо дітей говорити «ні», вчимо дітей не слухати незнайомих дорослих. Ми часто привчаємо дітей слухатися маму, тата, няню, бабусю, виховательку, охоронця садка, консьєржку, не сперечатися з усіма цими людьми, бути ввічливим. В результаті ми отримуємо дітей, які йдуть з незнайомими дорослими. У ЛізаАлерт ставили експеримент: з 50 дітей, до яких підійшли незнайомі дорослі, не втікла тільки 1 (одна) дитина. Доносимо до дітей таку думку: нормальні, адекватні дорослі не просять дітей про допомогу, не просять нічого донести, повартувати, знайти в багажнику машини. Звичайно, можна допомогти бабусі з паличкою донести важку сумку до під’їзду. Но біля під’їзду і сумку, і бабусю потрібно залишити, і сказати чарівні слова: «мені далі мама ходити не дозволяє». Далі їй обов’язково допоможуть сусіди, родичі, ще хтось.

7. Навіть якщо ваша дитина йде по дорозі і зустріла вашого друга, який пропонує підвезти його до будинку, як отче наш ваша дитина повинна в цю хвилину зателефонувати вам і сказати: «дядя Міша зустрівся мені дорогою і пропонує мене довести до будинку». Ви в цей момент телефонуйте дяді Міші і переконуєтесь, що дитина з ним.

8. Якщо ваша дитина або літній родич дзвонить вам і говорить: «зустрінь мене, будь ласка», будь ласка, встаньте з дивана і зробіть це. Дуже рідко люди просять зустріти їх, тому що це примха. Можливо, дитина не може сказати, що якийсь дядько дуже пильно дивиться на нього, тому що ця людина поряд. Якщо ви скажете: «ну що ти, ти ж уже дорослий», а потім що-небудь станеться, ви собі цього не пробачите. Не лінуйтеся.

9. Навчіть дитину кричати. Дуже багато і дітей, і дорослих кричати НЕ вміють. Їдьте в парк, в ліс і почніть там. Покажіть дитині приклад. Потім спробуйте в центрі міста в оточенні людей, покажіть дитині щоб він привернув увагу, поясніть навіщо це потрібно.

10. Соціальні мережі: ні в якому разі не можна забороняти дітям користуватися соціальними мережами. Дозвольте їй мати власну сторінку — так на ваших очах буде інформація про те, чим він цікавиться, яку музику слухає, з ким товаришує. Раз в місяць переглядайте список його друзів, вас повинні насторожити дорослі люди, якщо це не викладачі. Забороніть йому — і в критичній ситуації, ви виявите вісім фейкових сторінок з чужими фотографіями і невірно вказаним віком. Ви можете заборонити все що завгодно, тільки ці сторінки все одно будуть, просто ви не будете про них знати.

11. Порнографія — найменш шкідливе, що можна знайти в Інтернеті. А ще можна знайти інформацію про самогубства, наркотики, зустріти небезпечних шахраїв, зловмисників, нарватися на Кібербулінг. Так, дитині цікаво, це логічно.

12. Як в житті, так і в мережі важливо щоб дитина пам’ятала, що вона нікому нічого не винна. Дуже важливо внести цю думку в голову дитини. Якщо незнайомі люди про щось просять, завжди питай себе: а навіщо я повинна це робити? Навіщо мені надсилати вам мою фотографію і казати свій номер телефону, навіщо вставати о 4:20 і так далі.

13. Проведіть кілька годин з дитиною за комп’ютером, покажіть на особистому прикладі, що роблять в мережі з вікнами що раптово відкриваються, з непристойними картинками, рекламою, і всім тим, що здається нам звичайним, а дитині незнайомим.

14. Коли дитина все-таки знайшлася, будь ласка, не треба на неї кричати. Спокійно пояснюємо, що ми хвилювалися. Пояснюємо, чому те, що сталося, було небезпечно. Пам’ятаєте батьків Малюка з мультика про Карлсона: хлопчика з даху знімала пожежна команда, але коли батьки зустріли його, вони обійняли його і сказали: «малюк, як же ми хвилювалися».

15. Окремо кілька слів про природу, з огляду на що серед моїх друзів приблизно 90% людей, які беруть дітей в ліс, і щоліта і не по разу бувають в лісі:
— Якщо ти загубився в лісі, негайно зупинися і припини рух. Можливо ти вже деякий час йдеш не туди. Спочатку дзвонимо в 102, потім мамі. А мама не садить батарейку на телефоні дитини, залишаючи її для спілкування дитини з рятувальниками.
— Якщо ви бачите вертоліт або чуєте сирену, не треба бігти на звук. По-перше, в лісі напрямок звуку сильно спотворюється, по-друге, це робиться для вашої локалізації — зараз рятувальні служби зв’яжуться з вами по телефону і запитають, чи чуєте ви звуки.
— Повторюємо дитині: по льоду ходити небезпечно, врятуватися самостійно і допомогою друзів майже неможливо.
— 8 з 10 дітей, що загубилися в лісі тоне. Повторюємо дитині: якщо ти загубився в лісі, не треба підходити до річки і щоб вмитися, промити рану, пропити.
— Не відпускайте дітей в ліс з літніми людьми, дитина не зможе їм допомогти, сам загубиться, буде тільки гірше.
— Завжди беремо з собою воду, промити рану, попити.
— Припиніть одягати себе і дітей в камуфляжний одяг. Одяг дитини повинна бути яскравим. Шукати в лісі дитину в червоній курточці і помаранчевих штанцях набагато простіше, ніж дуже хитро закамуфльованого.
— Дуже багато дітей, які губилися говорять: я не думав, що мама взагалі буде мене шукати, хіба мама знає, як мене шукати і що робити. Виходячи в ліс, розкажіть дитині, що його, щоб не сталося, будуть шукати, і мама знає, що робити. Звідки беруться такі думки не дуже зрозуміло, але підозрюю, що з казок, в яких батьки регулярно відводять дітей в ліс на поталу вовкам.

Бережіть себе та свої дітей! Частіше спілкуйтеся та проводьте разом більше часу1

Читайте також: У Запоріжжі рятувальники допомогли чоловіку, який впав у колодязь

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizkim-batkam-nagadali-pershochergovi-pravila-abi-ditina-ne-potrapila-u-bidu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top