Запорожские педагоги ходят на работу, как на минное поле

Как проходит образовательный процесс в Запорожье в условиях пандемии COVID-19

Городская власть поставила учреждения образования в такие условия, что их руководителям в условиях пандемии COVID-19 пришлось самостоятельно готовить заведения к принятию детей. Так считает активист Партии Порядок, руководитель Запорожского областного отделения Всеукраинской общественной организации «Асоціація працівників дошкільної освіти»  Юлия Погребняк. Об этом она сообщила в программе TV5 «День. Тема».

COVID-19

-Лише за тиждень до початку навчального року було прийнято рішення про додаткові фінансові витрати на підтримку боротьби з COVID-19, згідно з рекомендаціями МОЗ,- напомнила Юлия Валерьевна. — Зараз на карантин закриваються школи, дитсадки. І взагалі ми бачимо, що, на жаль, відбувається розвиток важкого сценарію подій.

У нас є закон «Про повну загальну середню освіту», який підписав президент України у березні цього року. Він впроваджує нову суспільну норму життя. Яка стосується прозорої та максимально адекватної взаємодії з батьківською громадою, в тому числі стосовно фінансової підтримки. Згідно 30 статті цього закону, батьківська громада може створювати органи самоврядування. Але четвертий пункт цієї статті відкрито й однозначно стверджує, що рішення батьківських органів самоврядування виконується батьками школярів виклично на добровільних засадах. Тобто коли сьогодні так звані батьківські комітети звертаються до батьківської громади з приводу, щоб зібрати на щось кошти — це протизаконні дії.

І коли департамент освіти й науки міської ради несвоєчасно підготував проєкт рішення, а міська рада не своєчасно прийняла рішення щодо підготовки до навчального року, це — диверсія для системи освіти, підрив нового світогляду, який створюється у системі освіти України.

COVID-19

Юлия Погребняк также напомнила об ответственности, которую несут руководители учебных учреждений.

— Передбачені цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність. За 137 статтею Кримінального кодексу України, якщо не дай Бог буде летальний випадок неповнолітньої дитини, й буде недотримання вимог МОЗ, то керівнику закладу освіти погрожує від 3 до 5 років позбавлення волі.

Кроме того, дети — бессимптомные носители. И поэтому сотрудники учреждений образования, не имея безопасных условий в полном объеме, подвергаются риску. По словам Юлии Погребняк, вопрос стоит не только о качестве обучения, а о жизни людей в системе образования.

Что же делать в данной ситуации?

-Освітянам і батькам треба уважно стежити за кроками, які приймаються на рівні системи освіти, — советует Юлия Валерьевна. — Громадським організаціям — тотально контролювати стан прийняття рішень місцевою владою. Під тиском впливу, який здійснюють і активісти Партії Порядок, і громада, треба наполягати на додатковому фінансуванню цього напрямку, також включити й позашкілля.

Активисты Партии Порядок говорят, что обеспечение школ всем необходимым в условиях пандемии очень важно. Сделать жизнь каждого запорожца лучше — главная цель Порядка.

Читайте также: У Запорізькій області привели до ладу дитячий садочок.

Фото из архива «Индустриалки»

Сообщение Запорожские педагоги ходят на работу, как на минное поле появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporozhskie-pedagogi-hodyat-na-rabotu-kak-na-minnoe-pole

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top