Запорожские приоритеты Президента

Президент Украины Петр Порошенко с официальным визитом посетил Запорожье

В Запорожье Президент Украины Петр Порошенко принял участие в заседании Совета регионального развития. Оно прошло в выставочном центре «Козак Палац». Перед заседанием совета работала выставка, на которой свои возможности представили крупнейшие предприятия Запорожской области — ПАО «Запорожсталь», «Мотор Сич», ДТЭК и др.

Кроме того, себя презентовали различные объединенные территориальные громады Запорожской области.

Президент Украины Петр Порошенко, выступая на заседании, отдельно остановился на перспективах экономического развития Запорожской области и страны в целом.

«Запорукою успіху буде залучення інвестицій у галузі, які є потенційними напрямками, точками прориву економіки. Мова іде про агросектор, ІТ, інфраструктурні проекти та туризм, Але не просто про агросектор, який завжди був і є в Запорізькій області. Мова іде про те, щоб ми стали регіональнім лідером (Україна в Європі) в аграрній і переробній галузі. Левова частина експорту має перейти із сировини на продукцію переробної промисловості. В ІТ-секторі ми не просто маємо пишатися зростанням кількості фахівців з високою заробітною платнею, високим рівнем інтелекту. А взагалі — зростанням кількості представників середнього класу в Україні. Інвестиції в ці сфери створять потужний середній клас. Те саме стосується інвестицій в індустріальний сектор”, — объяснил Петр Порошенко.

Сердце энергетики

Отдельно Петр Порошенко остановился на вопросах энергетики и ее развития в Запорожской области.

«Завжди Запоріжжя було серцем енергетики, починаючи від часів Дніпрогесу, після цього це було замінено атомною енергетикою. За останні пару років область стала флагманом енергогенерації в першу чергу відновлювальної енергетики. Саме тут реалізовано низку унікальних проектів — найбільша в Україні Ботієвська ВЕС, що входить до 5 найбільших ВЕС Центральної та Східної Європи. Це лише початок процесу. Це вагомий внесок в українську електроенергетику”, — отметил Президент. Он заявил, что Украине нужно наращивать мощности атомной и ветроэнергетики.

Дороги жизни

Президент остановился и на вопросах развития инфраструктуры в регионе.

В частности, он отметил, что дорога Запорожье-Мариуполь будет «первым приоритетом» для проведения капитального ремонта. В прошлом году была отремонтирована «дорога жизни» Харьков-Изюм-Славянск, теперь же задача соединить качественными дорогами юг Донецкой области.

Также Петр Порошенко высказался и по вопросу главного долгостроя Запорожья — мостов.

«Ми, нарешті, маємо закінчити їх нашими спільними зусиллями”, — сказал он, отметив, что новые мосты нужны не только запорожцам, но и туристам. В часности, они послужат увеличению турпотока на Хортицу.

“Через запорізький аеропорт, по запорізьким мостам”, — отметил Порошенко.

На развитие дорожной инфраструктуры, строительство мостов и нового аэропорта в своих выступлениях на заседании также обратили внимание глава Запорожской ОГА Константин Брыль и мэр Запорожья Владимир Буряк.

Зачем нам децентрализация?

Президент заявил, что в Украине и в Запорожской области в частности будет продолжаться реформа децентрализации.

«В жодному разі ми не допустимо повороту назад, коли місцеві бюджети були касами із виплати заробітної плати. Коли від місцевої ради або міського, селищного, сільського голови нічого не залежало. Децентралізація – це не тільки питання перерозподілу ресурсів. Це кардинальні зміни всього життя в регіонах, новий формат участі людей у прийнятті рішень, що їх цікавлять. Децентралізація вдихнула нову енергію в місцеве самоврядування. Результати очевидні, я про них говорив – спортивні майданчики, енергоефективні школи та енергоефективні дитсадки. Що дуже важливо і нові умови для підприємництва», — объяснил Порошенко.

Он отметил, что развитие ОТГ только способствует улучшению инвестиционного климата в регионе. Для этого необходимо разработать стратегические планы развития территорий.

«Інвестор не просто так інвестує – він хоче бачити на власні очі перспективи території. З одного боку держава дає перспективи, з іншого боку місцева влада, з третього боку – люди. І тому ми розпочали принципову і колосальну роботу із формування планів перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки», — сказал Президент.

Читайте также: На юге Запорожской области торжественно запустили еще одну ВЭС — фото

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporozhskie-prioritetyi-prezidenta

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top