Важные новости

Запровадження другого етапу медреформи в Запоріжжі провалилося

Через медреформу лікарні не отримують грошей, а диспансери — на межі закриття

Два місяці медична галузь України живе в реаліях впровадження медреформи другої ланки. Пацієнтам обіцяли безкоштовне надання послуг, а закладам — стабільне фінансування з Національної служби здоров’я України.

Одна з вимог реформи — переведення медичних закладів у статус некомерційних підприємств. У Запорізькій області їх утворилося 18. Окрім нового статусу заклади отримали і фінансові труднощі — недофінансування у розмірі 300 мільйонів гривень.

Один із найпотужніших медичних закладів області — перинатальний центр. У квітні від НСЗУ заклад отримав лише 50% від загальної фінансової потреби. Немає змоги виплачувати і зарплатню у повному обсязі. 35 працівників було відправлено у відпустку за власний рахунок.

— Ті побоювання, які у нас існували при перетворенні, при реалізації медичної реформи на сьогоднішній день справдилися і всі прогнози не є оптимістичними, — зазначив начальник юридичного управління Запорізької обласної ради Єгор Мороз. — На сьогоднішній день потреба у заробітній платі складає близько трьох з половиною мільйонів, а за розрахунками самого центру, недофінансування до кінця року стане порядку 11 мільйонів. І це лише на прикладі найпотужнішого, надсучасного закладу.

Занижені тарифи та недосконалі протоколи

За словами начальника юридичного управління Запорізької облради Єгора Мороза, ще гірша ситуація склалася у диспансерах. Через тотальне недофінансування деякі опинилися на межі закриття. Тарифи на надання медичних послуг, кажуть посадовці, занижені.

— Зокрема, той тариф, який було сформовано на пологи для цього закладу, складає близько восьми тисяч гривень — він не покриває витрат закладу при наданні медичної допомоги. Що стосується інших закладів, таких як туберкульозні диспансери та психоневрологічні санаторії, і так далі, то там взагалі тариф є необґрунтованим — подекуди тарифи на операційні втручання складають близько 50 гривень. Вибачте, на 50 гривень у нас не завжди можна каву випити, не кажучи про те, що треба провести складну маніпуляцію, або оперативне втручання, — підкреслює Єгор Мороз.

Ще одна проблема — недосконалі протоколи лікування. Більшість проблемних випадків мають діагностувати сімейні лікарі. Таким чином, в одній черзі до сімейного лікаря можуть опинитисяся немовлята та хворі на туберкульоз.

— Не може в одній черзі хворий із туберкульозом сидіти поруч із матір’ю і дитинкою, які прийшли на прийом до сімейного лікаря. І сімейний лікар не може встановлювати проблему психоневрологічного профілю. За новими стандартами, і хворий на СНІД також повинен бути в цій черзі. І він також повинен отримати направлення для того, щоб у подальшому йому надали антиретровірусну терапію, — зазначив Єгор Мороз.

Вплинути на хід реформи не можуть ані лікарі, ані посадовці на місцях. Обласна рада надсилає численні листи до центральної влади, але поки не отримали ні відповідей, ні фінансової допомоги.

— Ми маємо надію, що уряд все ж таки дослухається до областей, до лікарів, і все ж таки захистить лікарів і медичний персонал не на словах, не на папірцях, а в реальності, — підсумував Єгор Мороз.

Читайте також: Грошей не вистачить ні на що: запорізькі медики стурбовані медреформою

Сообщение Запровадження другого етапу медреформи в Запоріжжі провалилося появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaprovadzhennya-drugogo-etapu-medreformi-v-zaporizhzhi-provalilosya

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top