Затриманий за держзраду ексголова СБУ в Криму передавав інформацію росії. Відео

Державне бюро розслідувань разом із СБУ провели позавчора спільну спецоперацію, в результаті якої затримали колишнього очільника управління СБУ Крима.

Як повідомляє Державне бюро розслідувань, чинний співробітник Служби безпеки України працював на спецслужби рф. У межах розслідування кримінального провадження встановлено факти його співпраці з представниками спецслужб російської федерації. Ця інформація підтвердилася і проведеними ДБР експертизами.

Співробітник СБУ також передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу ним інформації, що становить державну таємницюТакож задокументована безпосередня участь фігуранта у діяльності злочинної організації, яка займалась розвідувальною та підривною діяльністю проти України.

Дії угруповування завдавали шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці нашої держави.

Зібрано достатньо доказів для повідомлення співробітнику СБУ про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю).

Нагадаємо,  керівник СБУ в Криму (офіс спецслужби був розташований у Херсоні) Олег Кулініч працював на цій посаді до початку березня 2022 року. За даними інформованих джерел РБК-Україна, Кулініч після звільнення залишився працювати в силових структурах. На момент затримання він був помічником глави Служби безпеки Івана Баканова.

«Кулініч обіймав посаду помічника голови СБУ з особливо важливих доручень і впливав на багато процесів у Службі», — зазначив один зі співрозмовників видання.

Як вже повідомляв «Форпост», вчора президент України Зеленський відсторонив від виконання обов’язків голів СБУ та Генпрокуратури. Сьогодні стали відомі причини звільнення.

У своєму вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський заявив, що великий обсяг злочинів проти нацбезпеки і зв’язків представників силових структур із спецслужбами РФ ставить серйозні питання до керівників.

«Зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території і працюють проти нашої держави», — заявив президент.

Источник: https://forpost.media/vijna/zatrymanyy-za-derzhzradu-eksholova-sbu-v-krymu-peredavav-informatsiiu-rosii-video.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top