Збільшення податків: на що підуть гроші запоріжців і як це вплине на кожну родину

Верховна Рада підняла податки для українців. Ініціатива прийняти законопроєкт з/п 11416-д надходила від «Слуг Народу». 

Відтепер військовий збір збільшується з 1,5% до 5% – його сплачуватимуть всі наймані працівники, у тому числі бюджетники: вчителі, лікарі, поліція.

Збільшеними податками обложили і український бізнес: для ФОП 1, 2 та 4 груп військовий збір зросте до 10% від 1 розміру мінімальної зарплати (цього року — 800 грн щомісяця); Для ФОП 3 групи новий військовий збір – плюс 1% від доходу. Тепер ФОП 3 групи платитимуть не 5%, а 6% податків від доходу. Ставка прибутку для банків зросте до 50% і вже за 2024 рік.

Окрім цього:

— Збільшуються мінімальні роздрібні ціни на вина і виноробну продукцію (коньяки та вермути) на 50%;

— Встановлюються щомісячні авансові внески з податку на прибуток для кожної АЗС у розмірі від 30 до 60 тис. грн;

— Збільшується на 14% мінімальне податкове зобов’язання для с/г земель;

— Підвищуються ставки рентної плати на видобуток щебню, піску та каоліну;

Кого не торкнеться?

Податки, які були запропоновані владою, не чіпають детінізації. В першу чергу це стосується спирту, табачної продукції, ігорний бізнес, митниці

Чи є хороші новини?

Єдині хороші новини – іноземна допомога, яку отримують громадяни в інших країнах по тимчасовому захисту, не буде обкладатися ПДФО.

Також за наполяганням депутатів ЄС для військовослужбовців ЗСУ, СБУ, СЗР, ГУР МО, Нацгвардії, прикордонників, УДО та ДССЗЗІ ставку залишили 1,5%, та залишили звільнення для тих, хто виконує бойові завдання.

Збільшення податків торкнеться кожну родину. Як саме – журналісти Forpost з’ясували у юриста, депутата Запорізької обласної ради від «Європейської Солідарності» Сергія Лишенка.

 «Кожне збільшення податків завжди має тільки один наслідок – збільшення ціни для кінцевого споживача. Тому будь-яке збільшення податків хоч на 1% потягне за собою збільшення ціни на поличках в магазинах. І, на жаль, це подорожчання не буде на 1%. Воно буде пропорційно витратам всіх учасників.

Більш того, збільшення військового збору потягне за собою зменшення інвестицій в нерухомість, створить проблеми для релокації бізнесу, який буде обмежений в ресурсі.

Будь-яке підвищення податків тягне за собою спустошення кишень споживачів. Економічні принципи – дуже невблаганна річ. Ціни зростуть буквально на все, а бізнес може закритися», – наголосив Сергій Лишенко.

Альтернативи відхилили

Група народних депутатів від «ЄС» розробила законопроєкт, які пропонували альтернативні джерела. Зокрема, пропонували підвищити акциз на цигарки, збільшити оподаткування ігрового бізнесу та ренти за видобуток копалин, введення податку на розкіш. Це б дозволило уникнути зростання податків для всіх. Проте влада і монобільшість цей закон відкинула.

На що підуть кошти?

Влада вже запланувала збільшити видатки бюджету на будівництво доріг (+42 млрд), на інвестиційні проекти (+25 млрд) і на утримання органів влади (+ 33 млрд). Частина коштів піде на телемарафон.

 

Читайте також: З тарифами не по кишені але з дахом над головою: як живуть переселенці в запорізькому модульному містечку РЕПОРТАЖ

Share this post

нет
scroll to top