Збиття ІЛ-22 та А-50 під Бердянськом: як версії розглядаються (ФОТО)

Ураження двох стратегічно важливих російських літаків управління над Бердянськом виявилося дуже важким ударом для окупантів — ще одним чорним днем для всіх повітряно-космічних сил армії загарбників. Але росіяни обережно в мережі просувають причину «friendly fire» (дружнього вогню) — нібито це їх ППО помилково збило два літаки.

Як версії зараз розглядаються, — в матеріалі Акценту.

Перша версія — удар ППО Patriot

Раніше російські літаки на великій відстані збивалися завдяки системам ППО Patriot. Зокрема — у Брянській області. Нещодавно було знищені відразу трпи СУ-34 над півднем Херсонської області — але поки командування Повітряних сил не розкрило офіційні дані- чим саме було уражено російські літаки. В мережі вже оцінили на карті, де могли бути системи Patriot з ракетами, що мають дальністю ураження до 160 км для того, щоб вони могли дістати російські літаки в районі Бердянську. Це може бути усовний кордон Запорізької та дніпропетровської областей — і якщо так, то в цьому випадку була вдало організована засідка.

«Friendly fire» — дружній вогонь російського ППО

Російські блогери в мережі просувають тезу, що ураження А-50 —
літака далекого радіолокаційного виявлення та управління та літака командного управління  ІЛ-22 — справа рук свого ж ППО.

Однак, у цієї версії є слабка ланка і насправді вона маймовірна. Росіянам соромно визнавати таку болючу поразку у повітрі, тому краще це списати на власну помилку ППО. Ось на що звертає увагу експерт групи Інформаційний Спротив Олександр Коваленко.

Зараз російські паблики дуже активно розганяють пояснення даного НП, мовляв, це був «friendly fire» і не спрацювала система «свій-чужий». І, загалом, цій версії цілком могло б віритися, адже російське ППО лише 2023-го збило над тимчасово окупованими Запорізькою та лівобережною Херсонською областями кілька своїх бортів тактичної авіації та ударних гелікоптерів Ка-52.

Але є нюанс…

Справа в тому, що пункт управління/літак-ретранслятор Іл-22 та ДРЛО А-50 день за днем, другий рік поспіль, літають одними й тими самими маршрутами, з метою забезпечення стійкості зв’язку, контролю повітряної обстановки та управління оперативно-тактичною авіацією.

День за днем, тиждень за тижнем, місяць за місяцем, Іл-22, зазвичай до 6 бортів, піднімалися з аеродромів «Ахтубінськ», «Ростов-на-Дону», «Маринівка» у повітряний простір і пролітали над Воронезькою, Ростовською, ВОТ Луганській, Запорізькій областях та в тому числі над Азовським морем.

Аналогічно і А-50, зазвичай до 4 бортів, піднімалися з аеродромів «Ахтубінськ», «Анапа» та «Кримськ» і по черзі заходили на чергування у повітряний простір над акваторією Азовського моря.

Тобто навіть з непрацюючою системою «свій-чужий» ці літаки мали бути візуально на радарах операторів ППО як свої. До того ж, літак таких розмірів, його швидкість і висоту польоту неможливо сплутати, наприклад, з ракетою або винищувачем противника.

Якщо це і був «friendly fire», то він увійде до світової історії воєн і конфліктів як найгучніший facepalm. Якщо ж ні… То це дуже унікальний випадок у тій же світовій історії воєн і конфліктів. Два, настільки унікальні літаки були «приземлені» в настільки глибокій тиловій зоні… 🤔, — пише Коваленко у своєму Твіттер

Третя версія — А-50 та ІЛ-22 збили F-16

Не варто також відкидати і вресію з тим, що ці російські літаки-ретранслятори були уражені безпосередньо у повітряному бою. Офіційно, Україна не заявляла про наявність у неї F-16, хоча росіяни вже давно кажуть, що такі літаки є в Україні і вже виконують бойові завдання. Але це і зрозуміло — навіть коли F-16 будуть поставлені і почнуть виконувати бойові завдання, офіційно про це буде повідомлено пізніше. Зважаючи на відстань, як у варіанті з системою Patriot, літаки F-16 могли дістати російські літаки ракетами класу повітря-повітря AIM-120 АMRAAM.

 Найновіші версії ракет здатні уражати повітряні цілі також на відстані більше 160 км. Все залежить від можливості завчасного виявлення цілі — а відтак оснащення літака відпрвідним сучасним радаром або передача інформації з іншого радару. В цьому випадку удар міг бути нанесений також із району.

F-16

Нагадаємо, повідомлення про ураження двох російьских літаків-ретрансляторів А-50 та ІЛ-22 зявилося вчора близько 21 години вечора. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zbittya-il-22-ta-a-50-pid-berdyanskom-yak-versiyi-rozglyadayutsya-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top