Під час повномасштабної російської агресії в Україні важливо забезпечити безперешкодне функціонування бізнесу.
Про це заявив Володимир Зеленський під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад у Черкасах, передає «Акцент».
Президент підкреслив, що всі види бізнесу мають важливе значення для України, включаючи фермерів і підприємства, які створюють обмежену кількість робочих місць. Головним завданням країни залишається протиповітряна оборона, яку Україна буде розвивати за допомогою внутрішніх систем і західних систем радіоелектронної боротьби та зенітних ракет.
Зокрема, у планах влади впровадити новий механізм захисту працівників підприємств, які можуть бути призвані на війну. Президент наголосив на необхідності відкритого діалогу між державою і підприємцями щодо цього питання.
«Ми всі підтримуємо наших воїнів, але без людей, які працюють, не буде заробітних плат. Зберігати економіку дуже потрібно. Але водночас ми маємо не забувати: ми не можемо залишити хлопців на передовій без ротації. Це також дуже важливо. Сьогодні це пріоритет. Тому ми дотримуємося цієї формули: ти воюєш або працюєш на державу», — зазначив Зеленський.
Зеленський підкреслив, що хоча економіку потрібно зберігати, необхідно також враховувати інтереси працівників, які вирушають на фронт. Він закликав економістів і правоохоронців розробити спеціальний підхід до чесного бізнесу, який повністю дотримується законів та оподаткування. Такий захист має стосуватися не лише керівників компаній, але й їхніх працівників.
«Чесного українського бізнесу, щоб до таких людей на час війни не було питань від податківців і правоохоронців», — наголосив Зеленський і додав, що такий захист від держави має стосуватися не лише керівників і власників компаній, а й їхніх працівників.
Плата за відстрочку
Нагадаємо, що у Верховній Раді розглядається ідея можливості забезпечення відсторонення від мобілізації до Збройних сил України для підприємців за щомісячну плату. Законодавці вважають, що щомісячний внесок за відстрочку має складати не менше 40 000 гривень.
За повідомленням Фокусу, голова комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Наталуха розповів виданню, що розмір оплати за відстрочку прагнуть встановити в межах від 6 до 50 тисяч гривень.Крім того, розглядається можливість застосування іншого підходу для фізичних осіб-підприємців.
«Деякі мої колеги вважають, що якщо сума внеску буде менше 40 тисяч гривень, то варто відмовитися від цієї ініціативи. Вони стверджують, що це не принесе суттєвого доходу до бюджету. Представники великих підприємств з чисельністю працівників у сотнях говорять: встановіть мінімальну ставку у 6 тисяч гривень, інакше ми не зможемо це витримати», — зауважив Наталуха.
Зазначається, що раніше фізичні особи-підприємці мали право на відстрочку за рішенням Кабінету Міністрів України за умови виконання оборонного замовлення або інших робіт для органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій. Виконання зобов’язань мало підтверджуватися договорами та документами.
Проте Наталуха підкреслює можливість зловживань при оформленні працівників компаній за схемою фізичної особи-підприємця з метою економії на податкових сплаті.
«Є певні нюанси, але ми не виключаємо малі підприємства з цього механізму (створення умов для відстрочки від мобілізації)«, — додав Наталуха.
У свою чергу, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник вказує, що працевлаштування на умовах фізичної особи-підприємця поширене в ІТ-сфері.
За його словами, в Україні є люди, готові платити до 10 тисяч доларів за відстрочку від мобілізації. Деякі навіть виплачують значні суми шахраям, які обіцяють привести військовозобов’язаних чоловіків через кордон.
«Час прийшов розуміти, що не всі громадяни мають готовність до війни. Було б правильно, якщо людину забронювали, і кошти надійшли до бюджету, а не у чорний ринок«, — зазначив Воскобойник.
Нагадаємо, що у Верховній Раді розглядається законопроект, який може значно змінити підхід до відстрочки від мобілізації. Депутати пропонують дозволити всім підприємствам відстрочити своїх співробітників за щомісячну плату.
За даними Forbes, депутати пропонують встановити додаткову оплату до військового збору за кожного відстроченого працівника — до 1,5% від військового збору додається фіксована ставка у розмірі 20 000 гривень. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zelenskij-anonsuvav-novi-pravila-bronyuvannya-vid-mobilizatsiyi-v-ukrayini/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook