На тлі наближення виборів президента США та після понад двох з половиною років війни, розпочатої Росією, Україна опинилася у надзвичайно складній ситуації. У відповідь на ці виклики президент Володимир Зеленський представив новий «план перемоги», який має на меті забезпечити майбутнє України незалежно від результатів американських виборів.
За п’ять тижнів до виборів у США українська війна досягла вирішального етапу. Під питанням стоїть продовження постачання зброї, фінансової допомоги та дипломатичної підтримки, яку надає Києву чинна адміністрація США на чолі з Демократичною партією. Враховуючи можливі зміни у політичному ландшафті Америки, Зеленський представив свій мирний план. Він розглядає два можливі сценарії: найгірший варіант — повернення до влади Дональда Трампа, або перемогу демократів, яка може допомогти прискорити завершення війни.
Україна вже пережила понад два роки кровопролитної війни і готується до складної зими, яка буде ознаменована серйозними проблемами з енергопостачанням через масовані бомбардування. Моральний дух українців починає слабшати, адже країна зазнає значних людських втрат, а зовнішні сили тиснуть на Київ щодо мирних переговорів. У цих умовах «план перемоги» Зеленського є спробою захистити суверенітет України, водночас уникнувши надмірних поступок.
Як пише видання El País, Зеленський прагне змусити Росію сісти за стіл переговорів, використовуючи «щось, що змінить правила гри». Це підтверджують його останні дії, зокрема атака на Курську область у Росії. Однак, цього виявилося недостатньо для негайного тиску на Кремль. Київ закликає своїх західних союзників надати ракети дальнього радіусу дії та гарантії військової і фінансової підтримки.
Попри серйозні виклики, турне Зеленського, включаючи зустріч із Трампом, показало, що дипломатичні зусилля є надзвичайно складними. Республіканська партія відкрито критикує Україну за втручання у внутрішні справи США, а ставлення Трампа до Путіна та України залишається неоднозначним. Проте, перші сигнали від Білого дому свідчать про продовження підтримки Києва, хоча питання нанесення ударів по російській території залишається делікатним.
На фоні ядерних погроз з боку Росії, ситуація стає дедалі більш напруженою. У редакції El País наголошують, що майбутнє України і Європи залежить від рішучих дій союзників, і наголошують на тому, що мирні переговори можуть вимагати певних поступок, але не за рахунок безпеки і суверенітету України.