Жителі Запоріжжя активно подають заяви на компенсацію за прихисток переселенців

Заяви про надання компенсації треба подавати до Центрів надання адміністративних послуг

Як розповіла директор департаменту надання адміністративних послуг Запорізької міської ради Наталія Мила, через Центр надання адміністративних послуг та його територіальні підрозділи можна подати заяву про виплату щомісячної компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Мила Наталія

Механізм отримання допомоги від держави власниками або наймачами житла, які безкоштовно поселили евакуйованих у Запоріжжя, прописаний у Постанові Кабміну.

ЦНАП

— Запоріжці подають документи, передбачені Порядком, — розповіла Наталія Мила. — Вони подають заяву, відповідно до якої житло включається до реєстру територіальної громади. Це перелік житлових приміщень, де власники або наймачі поселили внутрішньо переміщених осіб на безкоштовній основі.

Подаються також документи, які підтверджують право власності на житло або підтверджують право користування житлом. При цьому у заявника повинні бути відсутні борги за житлово-комунальні послуги.

На момент подачі житла переселенці повинні мати статус ВПО, тобто бути офіційно включені до Реєстру вимушено переміщених осіб.

ЦНАП

І ще такий важливий нюанс. Наталія Мила підкреслила, що згідно з останньою редакцією Порядку, компенсація не виплачується за поселення родичів, які є членами сім’ї.

Тобто, якщо ви забрали з окупованого міста чи міста, яке постійно обстрілюється, батьків або дітей, їх проживання держава не компенсує.

Компенсація надається громадянам України віком від 18 років. Вона нараховується за людинодні, тобто скільки днів людина фактично проживала. Один людинодень коштує 14 грн 77 коп. За кожну людину зі статусом ВПО власник житла отримає приблизно 450 гривень компенсації на місяць.

Наприклад, особа, яку безкоштовно прихистили у Запоріжжі, отримала статус ВПО 10 травня. Наступного дня власник квартири чи будинку вже може подавати заяву про включення житла до Реєстру територіальної громади. Розрахунок компенсації буде проводитися з 10 числа.

— Це реальна підтримка для власників житла, які не залишилися осторонь і надали підтримку ВПО, — зазначила директор департаменту надання адміністративних послуг міської ради. —

Для того, щоб отримати компенсацію, власник житла повинен на початку кожного місяця (з 1 по 5 число) подавати до ЦНАПу інформацію за попередній (звітний) період. А саме про те, скільки переселенців він прихистив, та як довго вони у нього проживали.

Також треба вказати номер банківського рахунку, на який буде зарахована компенсація від держави.

Заяву можна подати у будь-який територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг, незалежно від місця розташування житла.

ЦНАП

На даний момент їх у Запоріжжі 7, але в Олександрівському районі центр не працює через відсутність укриття. Його співробітники тимчасово перейшли працювати у Вознесенівський ЦНАП, який є центральним у обласному центрі.

ЦНАПи передають заяви у відповідні районні управління соціального захисту. Які, своєю чергою, направляють до військової адміністрації, де і приймають рішення щодо суми компенсації.

Наталія Мила проінформувала, що у квітні у Запоріжжі було зареєстровано більш ніж 1100 заяв. А за перші два тижні травня в ЦНАПах прийняли вже понад 600 заяв.

Фото Олександра Прилепи

Читайте також: Наше майбутнє: За час війни у Запорізькій області народилася 1461 дитина

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

Сообщение Жителі Запоріжжя активно подають заяви на компенсацію за прихисток переселенців появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zhiteli-zaporizhzhya-aktivno-podayut-zayavi-na-kompensatsiyu-za-prihistok-pereselentsiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top