Жителів Запоріжжя й області попереджають про незвичайні знахідки

На території Запорізької області залишається напруженою епізоотична ситуація щодо сказу тварин, і для її покращання планують провести пероральну імунізацію. Заходи почнуть проводити від сьогодні, 29 квітня.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на Держспоживслужбу.

З профілактичною метою буде оброблена площа території області (крім території, яка знаходиться в тимчасовій окупації російською федерацією) у місцях, де мешкають дикі м’ясоїдні тварини, за винятком населених пунктів і великих водних просторів.

Для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин буде застосовуватися вакцина, яка створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; стабільна в польових умовах.

Слід зазначити, що при постійній вакцинації протягом трьох-п’яти років, наприклад, червоної лисиці (яка є природним основним резервуаром сказу та популяція якої є щільною на території Запорізької області) в неї зберігається постійний імунітет. Тому даний захід є гарантією стабільної протиепізоотичної ситуації на території Запорізької області щодо сказу в дикій фауні, — йдеться в повідомленні.

Звернення до жителів області: у разі виявлення приманок не беріть їх руками та не переміщуйте з місць розкладання!

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. У середині — желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Приманка безпечна для людини і природного середовища. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zhiteliv-zaporizhzhya-j-oblasti-poperedzhayut-pro-nezvichajni-znahidki/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top