Жителям Запоріжжя можуть приходити шкідливі для комп’ютера листи

Листи можуть прийти начебто від Міністерства освіти та науки України

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка працює при Держспецзв’язку, виявила масове розповсюдження серед громадян України та вітчизняних організацій електронних листів з темою «Нова програма для запису в журнал».

Текст електронного листа містить повідомлення, начебто, від Міністерства освіти та науки України щодо «електронних навчальних журналів», а також посилання на «програму» та пароль на архів.

У разі відкриття архіву та запуску EXE-файлу, комп’ютер буде уражено шкідливою програмою, яку, за сукупністю ознак (незважачи на деякі відмінності), класифіковано як MarsStealer.

Це — шкідлива програма-стілер, основним функціоналом якої є збір інформації про комп’ютер, викрадення аутентифікаційних даних з інтернет-браузерів, плагінів крипто-гаманців, програм багатофакторної аутентифікації, викрадення файлів, а також завантаження і запуск виконуваних файлів і виготовлення знімку екрану.

У разі виявлення вказаного повідомлення просимо не відкривати файлів та негайно повідомити про це на пошту cert@cert.gov.ua.

Детальніше про інцидент та індикатори компрометації – на сайті CERT-UA: https://cert.gov.ua/article/38606

Джерело: сайт Запорізької ОВА

Читайте також: У місті Запорізької області окупанти обстріляли житлові будинки — постраждала жінка.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

Сообщение Жителям Запоріжжя можуть приходити шкідливі для комп’ютера листи появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zhitelyam-zaporizhzhya-mozhut-prihoditi-shkidlivi-dlya-komp-yutera-listi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top