Життя в окупації: що відбувається на ТОТ Запорізької області

Російська пропаганда, яка постійно транслюється через ЗМІ та соціальні мережі, намагається переконати українців на тимчасово окупованих територіях у перевагах «русского мира». Але що ж відбувається насправді?

Окупаційна влада відмовляється визнавати права власності українців на ТОТ: житло не повернуть

Окупаційна адміністрація на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) відмовляється визнавати права власності українців, навіть якщо це суперечить законам самої РФ.

Зокрема, «голова військово-цивільної адміністрації Мелітопольського району» Андрій Сігута заявив, що окупанти не приймають довіреності, видані українцями в консульствах РФ на російських громадян. Це означає, що українці, які виїхали з окупованих територій, не зможуть повернути своє житло.

Сігута пояснив відмову тим, що довіреності, видані українцями, можуть бути використані з метою обходу закону для досягнення незаконної мети.

Така позиція окупаційної влади демонструє їхнє прагнення до анексії українських територій та позбавлення українців їхніх прав на власність.

Окупанти в Бердянську «розподіляють» житло українців, які виїхали: формують чергу на «націоналізовані» квартири

Окупаційна влада в тимчасово окупованому Бердянську почала формувати перелік людей, які «потребують» покращення житлових умов.

Важливо зазначити, що єдиним джерелом житла для окупантів є квартири українців, які виїхали на територію, контрольовану Україною. Їхні квартири були незаконно «націоналізовані» колаборантами.

Заявки на «безкоштовне» житло приймають від:

• Ветеранів бойових дій;
• Членів сімей загиблих або померлих ветеранів та інвалідів бойових дій;
• Ветеранів Великої Вітчизняної війни;
• Членів сімей загиблих або померлих ветеранів Великої Вітчизняної війни;
• Інвалідів I та II груп, а також сімей з дітьми-інвалідами.

Термін очікування житла окупанти не вказують. Раніше «мер Бердянська» Олександр Сауленко заявив, що квартири будуть визнані «безхазяйними» через суд, а потім розподілені «за законом».

Насправді ж це прояв злочинної діяльності окупантів. Вони незаконно захоплюють житло українців, витісняючи їх з рідних домівок і створюючи штучні передумови для приєднання окупованих територій до Росії.

Окупанти провели «суд» над священиком: 14 років ув’язнення за «шпигунство»

В тимчасово окупованому Мелітополі росіяни влаштували «судовий процес» над священиком Костянтином Максимовим, який служив в храмі Успіння Пресвятої Богородиці Бердянської єпархії в Токмаку.

Священика, затриманого в травні 2023 року, звинуватили в «шпигунстві» та засудили до 14 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Окупанти стверджують, що він збирав інформацію про розташування російських систем ППО в Токмаку та Пологівському районі.

Окрім того, в тимчасово окупованій частині Запорізької області затримали ще одного мешканця, якого звинуватили в зборі та передачі українській стороні інформації про «військово-цивільну адміністрацію Запорізької області».

Окупаційна влада стверджує, що у затриманого знайшли тротил, гексоген та інші компоненти для виготовлення вибухового пристрою. Проти нього порушили дві кримінальні справи: «Вчинення терористичного акту» та «Державна зрада».

Ці інциденти є ще одним свідченням беззаконня та терору, які окупаційна влада застосовує на тимчасово окупованих територіях України.

Окупанти «відкривають» спортивну школу ЦСКА в Бердянську: пропаганда та військово-спортивна підготовка дітей

Т.зв. «губернатор Запорізької області» Євген Балицький заявив про плани відкриття в Бердянську спортивної школи ЦСКА (Центральний спортивний клуб армії), що є федеральною установою Міноборони РФ.

Окупанти заявляють, що школа сприятиме підготовці спортсменів для участі в міжнародних змаганнях під прапором РФ.

Для створення школи планують використати територію одного з дитячих таборів в Бердянську, об’єднавши «найкращих спортсменів та тренерів» з окупованих територій.

Окупанти вже почали пропагандистську роботу: молоді роздають футболки з логотипом ЦСКА та організовують тренування з вигуками «ми — ЦСКА».

Насправді ж відкриття спортивної школи ЦСКА — це ще один крок до мілітаризації окупованих територій та пропаганди ідей «русского мира». Окупанти намагаються залучити дітей до військово-спортивної підготовки та створити атмосферу «партнерства» з Росією.

Окупанти планують припинити виплату пенсій українцям на ТОТ: ще один удар по цивільному населенню

Ірина Гехт, голова окупаційного уряду ТОТ Запорізької області, заявила про плани припинити виплату пенсій тим, хто не має російського громадянства. Це сталося під час обговорення питання в Раді Федерації РФ.

«Були підняті питання про так звані регіональні пенсії: їх отримують пенсіонери, які проживають на нових територіях і не визначилися з громадянством. На мою думку, процес виплат для цієї категорії людей потрібно завершувати. Їм час прийняти рішення щодо отримання російських паспортів і перейти на пенсійне забезпечення від соцфонду РФ», — заявила Гехт.

Працівники Бердянського водоканалу, які продовжують працювати на окупованій території, зіткнулися з серйозними проблемами з оплатою праці

За три місяці роботи вони накопичили заборгованість в розмірі лише 5000 рублів. Працівники зверталися до окупаційної місцевої влади, російської прокуратури і навіть до «прямої» лінії президента РФ, але досі не отримали належної оплати.

Багато працівників звільнилися, не змогли більше терпіти таку ситуацію. Водночас на офіційних ресурсах окупантів з’являються оголошення про вакансії на водоканалі з обіцянками високої заробітної плати.

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top