Життя в окупації: ситуація на ТОТ півдня України з березня по квітень 2024 року

Терор російської армії та окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях півдня України.

«Націоналізація» майна в Мелітополі

На сайті так званої «військово-цивільної адміністрації Запорізької області» опубліковано новий список майна, «націоналізованого» у мешканців Мелітополя. Однак цього разу до списку потрапило не тільки майно, записане на одного власника, а й майно, яким володіють кілька осіб.

Зміною стало те, що в списку з’явилися двійкові дроби: ½ нерухомого майна, ⅔ нерухомого майна. Це означає, що особа, яка проживає у квартирі, не є її повним власником.

Щоб довести права на всю квартиру/будинок, усі його власники мають особисто прийти в багатофункціональний центр (БФЦ). Однак у багатьох мелітопольців, які залишилися в місті, є родичі, з якими зареєстровано спільне майно, але які виїхали з Мелітополя. У такому разі в БФЦ реєструється лише частина майна.

На прямі запитання про те, що буде з другою частиною квартири та чи будуть підселяти мешканців, фахівці БФЦ відповідають, що рішення ухвалюватиме так званий «губернатор Запорізької області» Євген Балицький.

Заяви про реєстрацію майна розглядаються лише раз на тиждень по п’ятницях.

У Мелітополі окупаційний суд засудив двох українців

Маргарита Харенко, фармацевт та волонтерка, була викрадена з власного будинку у січні 2023 року. Її звинувачують у підриві автомобіля місцевого колаборанта та наданні військової інформації українським спецслужбам. Суд призначив їй покарання у вигляді 20 років позбавлення волі.

Сергій Авраменко, спортсмен-важкоатлет, був захоплений окупантами під час тренування. Його звинувачують у вибуху мосту між Мелітополем та Костянтинівкою. Суд засудив Авраменка до 16 років ув’язнення.

Немає незалежних підтверджень того, чи дійсно Харенко та Авраменко брали участь у будь-яких протиправних діях. Окупаційний суд не надав жодних доказів їхньої провини, а самі засуджені відкинули всі звинувачення.

Цей вирок викликав засудження з боку міжнародних правозахисних організацій та української влади. Його вважають політично мотивованим покаранням за проукраїнську позицію Харенко та Авраменка.

Судові процеси над українцями на окупованих територіях часто проходять з порушеннями прав людини, включаючи відсутність належної правової процедури та доступ до адвокатів. Ці вироки є спробою окупантів придушити будь-який опір їхній незаконній владі.

Мілітаризація молоді на окупованих територіях

Російська Федерація розширює мережу закладів мілітаризації молоді на окупованих територіях України. У кожному «новому муніципальному утворенні РФ» мають бути створені центри військово-патріотичного виховання та підготовки громадян до військової служби.

У Маріуполі вже майже два роки на базі шкіл №26 та №7 діють осередки військово-патріотичних рухів — «Молодая гвардия» та «Юнармия». Школярів залучають до офіційних заходів, відкриття пам’ятників окупантам, читання російських поетів, які підтримують війну, а також відправляють на навчання зі зброєю.

Таким чином, Росія прагне виховати в молоді окупованих територій лояльність до окупаційної влади та готовність воювати за її інтереси.

Злочинна схема на ТОТ

На тимчасово окупованих територіях фіксуються численні випадки злочинних схем з відбирання земельних ділянок у законних власників. Зокрема, відомий випадок у Приазов’ї, де власника землі примусили перереєструвати право власності на майновий комплекс зі зберігання та переробки сільгосппродуктів, що включав земельну ділянку площею 3,4 га, на невідому особу.

Критична ситуація з ліками на ТОТ

Ситуація з ліками на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) залишається стабільно критичною.

Мешканці Мелітополя відзначають високі ціни на медикаменти в порівнянні з російською столицею. Крім того, вони вказують на відсутність фармацевтичної освіти у деяких працівників аптек. Ціни на один і той самий препарат можуть значно відрізнятися в різних аптеках міста.

Мешканці також обурюються відсутністю чеків на ліки та висловлюють занепокоєння щодо якості обслуговування в місцевих аптеках. Зокрема, вони повідомляють про випадки продажу препаратів, які не відповідають рецепту.

Таким чином, ситуація з ліками на ТОТ залишається серйозною проблемою для місцевого населення.

Залякування дітей на окупованих територіях

На тимчасово окупованих територіях, у тому числі в Генічеську, російські окупанти залякують дітей «українськими спецслужбами». Вони стверджують, що українські спецслужби нібито планують здійснювати провокації та схиляти підлітків до терористичних актів. Окупанти активно поширюють цю інформацію, закликаючи батьків та дітей бути пильними

Підписуйтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/zhittya-v-okupatsiyi-situatsiya-na-tot-pivdnya-ukrayini-z-bereznya-po-kviten-2024-roku/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top