Журналістка із Запоріжжя опублікувала засекречені документи української розвідки про «Вагнергейт», — ВІДЕО

Журналістка Яніна Соколова розповіла, що кілька днів тому виявила у себе флешку, на якій містилися ці документи.

На своїй сторінці у Фейсбук Соколова опублікувала документи про підготовку спецоперації під кодовою назвою «Авеню» із затримання бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнер». У цих документах нібито є підтвердження, що операцію перенесли за наказом вищого політичного керівництва України.

Разом із колегами Соколова вивчила документи, і вона взяла на себе відповідальність опублікувати їх, бо разом із командою вони вирішили, що документи справжні.

Перший документ – доповідна записка начальника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Василя Бурби міністру оборони Андрієві Тарану від 22 червня 2020 року. Інший – затверджений Бурбою звіт про проведення спецоперації, підписаний 4 серпня начальником спеціального резерву ГУР Юрієм Семенюком.

Другий документ — звіт про проведення спецзаходів «Авеню» від 4 серпня 2020 року за підписом начальника спеціального резерву ГУР МО Юрія Семенюка з візою Бурби.

Згідно зі звітом, ГУР передало СБУ матеріали на 138 осіб, а для трансферу маршрутом Москва – Мінськ – Стамбул було сформовано групу із 48 осіб. Зазначено, що через турфірму було придбано квитки на літак авіакомпанії Turkish Airlines сполученням Мінськ – Стамбул для 33 осіб на 25 липня та для 14 осіб – на 27 липня.

«Однак після рішення Вищого військово-політичного керівництва України про перенесення дати вильоту здійснено бронювання та закупівля авіаквитків на 30.07.2020 на 33 особи та на 01.08.2020 на 14 осіб (друга група) та медичні страховки», — зазначається у звіті.

При цьому не вказується, хто конкретно віддав розпорядження про припинення операції.

Соколова також наводить витяги з документа, з яких стає ясно, що операцію, попри те, що найманців захопити не вдалося, визнали успішною. Операція обійшлася бюджету майже у 720 тисяч гривень.

Читайте також: У Запоріжжі шахраї діють за новою схемою: використовують бійців АТО

Источник: https://forpost.media/glavnoe/zhurnalistka-iz-zaporizhzhia-opublikuvala-zasekrecheni-dokumenty-ukrainskoi-rozvidky-pro-vahnerheyt-video.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top