ЗМІ опублікували відео допиту захоплених українських моряків

Російські ЗМІ опублікували відео із захопленими українськими моряками, яких утримують у порту анексованої Керчі. На відео вони зізнаються, що нібито порушили «територіальні води» РФ у морі. При цьому можна помітити, що моряки читають підготовлений заздалегідь текст, що може свідчити про тиск на них зі сторономи російських спецслужб.

Член екіпажу військового катеру «Нікополь» Андрій Драч на відео заявив, що українські кораблі зайшли в «територіальні води Росії».

«Я, Драч Андрій, член екіпажу судна «Нікополь» ВМС України. 23 числа отримав завдання слідувати маршрутом «Одеса-Маріуполь» через Керченську протоку. На шляху слідування до Маріуполя ми зайшли в територіальні води РФ, де нас попереджала берегова охорона РФ, що ми порушуємо законодавство Росії. Неодноразово нам говорили, щоб ми покинули територіальні води Росії Під час зупинки берегова охорона попередила нас, що треба покинути територіальні води РФ і вийти за 12-мильну зону і чекати на подальші рішення нашого проходження через Керченську протоку до Маріуполя».

Фото: скріншот з відео YouTube

Командир однієї з військових частин ВМС Володимир Лісовий на відео говорить про те, що «свідомо ігнорував» запити з боку РФ та усвідомлював, що «дії українських суден чинять провокацію»,

На відео можна побачити, що Лісовий читає підготовлений заздалегідь текст.

«Я, Лісовий Володимир Володимирович, командир військової частини 1828. З 22 листопада 2018 року перебуваю у складі кораблів ВМС України… Здійснив перехід через Керченську протоку. Після перетину російського кордону візуально спостерігав кораблі пограничної служби ФСБ Російської Федерації. Із запитів …радіостанції ігнорував свідомо. Під час переходу на борту перебувала стрілецька зброя, а також кулемети ДШК з боєкомплектами. Усвідомлював, що дії кораблів ВМС України у Керченській протоці несуть провокаційний характер. Я виконував наказ і планував здійснити переправлення кораблів з порту Одеси до порту Маріуполя».

Фото: скріншот з відео YouTube

Член екіпажу Сергій Цибізов, так само як і Драч, на відео, знятим російською стороною, заявив про нібито порушення Україною «територіальних вод РФ».

«Я, Цибізов Сергій Андрійович, у п’ятницю вранці вийшли о 8 ранку з Одеси і йшли до Бердянська через Керченську протоку. Коли підійшли до Керченську протоку зайшли на води Росії, після чого нам були поставлені команди зупинитися і очікувати подальших команд. Перед тим як відкрити вогонь були помічені ракетниці зеленого кольору, дві. Ми на «Нікополі» далі йшли-йшли і з нами зв’язалися російські кораблі, попросили зупинитися, впасти на реверс. По нас відкрили також вогонь. Командир прийняв рішення та зупинив катер. Нас зняли з катера і все», – заявив військовий.

Фото: скріншот з відео YouTube

Відео допитів:

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель “Дон” здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права. Пізніше ВМС України повідомили, що катери захоплені ФСБ РФ, шестеро українських військовослужбовців зазнали поранень. Вчора з’явилась інформація про їх стан та названі імена моряків. У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що розцінюють агресивні дії кораблів Російської Федерації як порушення норм Статуту ООН та Конвенції ООН з морського права.

Пізніше Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив радіоперехоплення переговорів російського командування з екіпажами прикордонних кораблів РФ, яке свідчить як “доказ цілеспрямованої агресивної ескалації ситуації у Чорному та Азовському морях відповідно до вказівок військового та військово-політичного керівництва Російської Федерації”.

Тим часом Росія відкрила щодо інциденту кримінальну справу за частиною 3 статті 322 КК Російської Федерації – незаконний перетин державного кордону. Суд над нашими моряками має відбутися сьогодні в окупованому Сімферополі.

Читайте також: Верховна Рада прийняла рішення про введення воєнного стану, але локально

Сообщение <strong>ЗМІ опублікували відео допиту захоплених українських моряків</strong> появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/zmi-opublikuvali-video-dopitu-zahoplenih-ukrainskih-morjakiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top