Змінити долю дитини: Програма і портал «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — ні! » відзначають чергову річницю

Сьогодні тут розміщено історії більш ніж 5000 хлопчиків і дівчаток, які з нетерпінням чекають своїх батьків і дуже хочуть бути щасливими. А для майже 10 000 діток ця мрія вже стала реальністю завдяки роботі Фонду! Адже для кожної дитини головне щастя – виховуватися в люблячій сім’ї.

«Програма та портал – лідери національного усиновлення. Всі роки роботи суть залишається незмінною – допомогти дітям знайти щастя в родині. А також показати, що прийомне батьківство відповідальний, але посильний крок. Адже будь-яка система, в якій дитина зростає поза сім’єю, таїть в собі кілька небезпек. По-перше, діти не отримують ніякої підготовки до дорослого життя. В інтернаті їх обслуговують на побутовому рівні, а потім вони не знають, як жити, як приготувати яєчню, звідки беруться гроші та які професії є в цьому світі. У них немає елементарних навичок. Це синдром вивченої безпорадності, коли здається, що від тебе нічого не залежить. І водночас – що тобі усі винні. Друга проблема – відсутність моделі сім’ї перед очима. Адже будувати міжособистісні діти вчаться саме на прикладах батьків», – говорить менеджер проєктів Фонду Оксана Іщук.

Прийом дитини в сім’ю – не тільки щастя, а одночасно й початок довгого і нелегкого шляху. Тому фахівці програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» проводять тренінги, консультації, вебінари. Професійно допомагають впоратися з проблемами, що виникають в період адаптації, як у «молодих» батьків, так і у дитини. І знайти відповіді на найважливіші питання, що виникають в процесі виховання.

«Я довго і тісно спілкуюся з Фондом, намагаюся бути присутньою. на всіх тренінгах програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» – каже мама-засновниця Дитячого будинку сімейного типу Тетяна Савченко з Хмельницької області. – Я готова витрачати свої сили, час, тому що точно знаю: семінари і тренінги Фонду Ріната Ахметова – це щось неймовірне! Тут стільки цінної інформації, стільки сил, натхнення, розуміння мене, моїх дітей, мого та їхнього життя».

Тренер і психолог Любов Лоріашвілі працює з Фондом Ріната Ахметова понад 10 років. Сьогодні згадує, як вперше дізналася про нього:

«У ті роки в суспільстві ще не було думки про те, що усиновити дитину – це нормально. Навпаки, це було табу. Сайт, на якому є фото в хорошій якості, регіон, щось написано про дитину, а згодом ще й відео… Це була революція! Перший час навіть я, фахівець, «сиділа» на сайті програми, розглядала його і захоплювалася. Це була величезна різниця між тим, що я бачила в особистих справах дітей. Фонд Ріната Ахметова зняв табу і став показувати цих дітей, причому показувати дуже тактовно і обережно, щоб не нашкодити. Це прозвучало дуже потужно».

Попри карантин робота програми і порталу «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» не припиняється ні на хвилину. Фахівці розповідають про життя під час карантину сімей з ДБСТ та усиновлювачів. А досвідчені психологи діляться порадами про те, як ліпше вибудувати на цей період відносини з дітьми, організувати ефективне дистанційне навчання та багато іншого. Адже головна мета – щоб батьки і діти були щасливі.

Робота програми і порталу «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — ні!» змінила ставлення в українському суспільстві до теми усиновлення, завдяки чому все більше дітей-сиріт потрапляють до сімейних форм виховання. Завдяки програмі і порталу табуйована раніше тема усиновлення стала трендом. Аналогів такої програми і порталу в Україні немає.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zminiti-dolju-ditini-programa-i-portal-rinat-ahmetov-ditjam-siritstvu-ni-vidznachajut-chergovu-richnicju/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zminiti-dolju-ditini-programa-i-portal-rinat-ahmetov-ditjam-siritstvu-ni-vidznachajut-chergovu-richnicju

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top