Змивання гріхів: Запоріжцям розвіяли головний міф Свята Водохреща

19 січня українці відзначатимуть Свято Водохреща. Деякі запоріжці щорічно дотримуються традиції занурення у воду, хоча вона має суперечливий характер.

В Українській православній церкві розвінчали міф про важливість та дієвість хрещенських купань для людей.

—          Вже не перший рік ми пояснюємо, що традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословіння чи духовного очищення. Жодного церковного припису в Українській Церкві для звершення занурення у зимову воду немає і ніколи не було, — пояснюють у церкві.

Священники звершують Чин освячення води відкритих водойм у свято Богоявлення не для того, щоби в ній купатися, а саму воду освячують зовсім не «іони срібла» хреста, який у неї занурюють. І якщо під час звершення водосвяття використовують, скажімо, хрест дерев’яний, то вода все одно силою благословіння Божого і благодаті Святого Духа за молитвами стає святинею.

А щодо «змивання» гріхів, то у церкві нагадують: занурення в ополонку не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб її вилікувати, потрібно спочатку її виявити, від щирого серця покаятись та змінитися з допомогою Божою і через Таїнства Церкви.

Читайте також: Запоріжцям розповіли, де вони можуть купатися у Дніпрі під час Свята Водохреща

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/glavnoe/zmyvannia-hrikhiv-zaporizhtsiam-rozviialy-holovnyy-mif-sviata-vodokhreshcha.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top